Arsène Wenger

Saints mají právo být ambiciózní, říká před zápasem Wenger

22.11.2013, 19:30 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Po reprezentační přestávce je tu opět Premier League. Lídr Arsenal na svém hřišti přivítá Southampton, překvapení sezóny. Saints jsou třetí a mají nejlepší obranu v lize. Wenger se vyjádřil nejen na adresu soupeře, ale i k šancím Anglie na MS nebo ohledně stavu Jacka Wilshera.

O příštím soupeři, který je momentálně třetí, a kterého Arsenal doma loni porazil 6:1...
Tehdy se jevili jako kandidáti na sestup, ale když jsme hráli u nich v druhé polovině sezóny, nečekalo nás nic lehkého a remizovali jsme 1:1. A v této sezóně je už teď jasné, že rozhodně nesestoupí. Už loni měli něco speciálního, potřebnou kvalitu i týmového ducha, což je udrželo v Premier League. A když se podíváte na současnou kvalitu kádru, hráče které mají v národním týmu, plus hráče, kteří mají potenciál se do něj dostat... navíc nesmíme zapomínat na fakt, že od nich máme Oxlade-Chamberlaina a Walcotta, to vše poukazuje na kvalitní práci, kterou odvádí. Je naprosto fantastické, čeho dosáhli.

O šancích Southamptonu probojovat se do Ligy mistrů...
Nikoho nemůžete předem vyloučit. Pokud si udrží tak skvělou defenzívu jako doposud (Saint mají nejlepší obranu v lize, inkasovali pouhých 5 gólů - pozn. redakce), mohou mít velké ambice. Jsou sehraní a mají velice dobrou defenzivu - nejlepší obranu v lize, což je základ pro dobré výsledky.

Jak s odstupem času vnímá prohru s Manchesterem United...
V tomto zápase jsem se přesvědčil, že můj tým má potenciál hrát na té nejvyšší úrovni. V prvním poločase jsme hráli se zataženou ruční brzdou, což znamená, že stále ještě musíme posilovat naší sebedůvěru. Díval jsem se na ten zápas znovu a Manchester United měli dvě střely na bránu, jedna z toho skončila brankou. Skutečnost, že soupeři dovolíme tak málo, přestože hrajeme venku, nás doufám poučí, že musíme hrát na plný plyn od samého začátku. Před každým zápasem si musíte uvědomit, že můžete vyhrát, prohrát nebo remizovat. Ale já vím, že jsme natolik kvalitní, abychom dokázali zápasy získávat v náš prospěch. Musíme podávat prvotřídní výkony, pak budeme mít dobrou šanci zvítězit.

O šancích Anglie na Mistrovství světa v Brazílii, o kterých se po dvou prohrách v uplynulé reprezentační přestávce pochybuje...
Nejsou favority, ale bude to otevřené. Pro mě se to jeví tak, že jakmile někdo postoupí do čtvrtfinále, není radno ho podcenit. Dostat se do něj bude to nejtěžší, ale to je ještě potřeba počkat na los, do jaké skupiny se Anglie dostane. To samé platí pro Francii. Situace je taková, že na mistrovství máte 32 týmů, z toho 13 jich je z Evropy. Je to trochu nevyvážené, ale znamená to, že pokud čelíte jakémukoliv týmu z Evropy, nemůžete předpovídat výsledek. Pokud by Anglie hrála proti Francii nebo Francie proti Holandsku, bylo by to nepředvídatelné. 

O vlivu úspěšné klubové sezóny na výkony v reprezentaci...
Pamatuji si, že v roce 1998 u nás měli výtečnou sezónu Patrick Vieira a Emmanuel Petit, kteří pak v létě s Francií vyhráli mistrovství světa, takže myslím, že se dobré výsledky přenášejí z klubu do reprezentace. Jako manažer chcete to dobré pro klub. Pokud si hráči vedou dobře na obou frontách, tím lépe. Sebevědomí si budujete dobrými výsledky s týmem, a to vám pak pomáhá i v zápasech za národní tým. 

O zápasovém zatížení Wilshera, který s největší pravděpodobností pojede s Anglií na MS...
Hrajeme 60 zápasů za rok, což musíme brát v potaz, alespoň do doby, než ho zcela nepřejdou bolesti, pak ho budeme moct využívat, kdykoliv to bude potřeba. Dokud se mu budou ozývat kotníky, budeme se řídit radami našich lékařů a bude hrát jen pokud to bude možné. Nemám žádné obavy, lékařský tým mě ujistil, že z dlouhodobého hlediska o nic nejde. Jen se stále zotavuje ze zánětu kotníku. Je těžké držet Jacka zpátky, ale máme v týmu 25 hráčů, takže si s tím dokážeme poradit.

Na spekulaci o roztržce s FA, zda neměl být Jack během reprezentační přestávky šetřen...
Za prvé, Jack není zraněný, to by bylo nedorozumění. Za druhé, nemám s FA žádný problém, dodrželi přesně to, co mi řekli - že Jack nastoupí do jednoho zápasu a druhý začne na lavičce. Přesně to také udělali, takže k žádnému nedorozumění s FA nedošlo. Udělali přesně to, na čem jsme se dohodli.

O návratu Thea Walcotta do týmu...
Samozřejmě hráče, jako je Theo Walcott, postrádáte. Theo měl dobrý start do sezóny, dokázal skórovat, dostávat se do šancí i na góly přihrávat. Dodá naší hře další možnosti, což je samozřejmě důležité. Je jedním z hráčů, kteří se dokážou bez balónu dostat za obranu. To je pro útočníky důležitá vlastnost a Theo ji nepostrádá. V útoku vždy chcete mít dokonalou rovnováhu, a když se podíváte na naše výsledky, nevedli jsme si špatně. Ale Theo má jiné kvality, než ostatní hráči a jsem velice rád, že je zpátky.  

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama