Mikel Arteta

Bylo to těžké a důležité vítězství, shodují se Arteta s Gibbsem

02.12.2013, 22:45 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal ve 13. kole zvítězil na půdě Cardiffu a udržuje si solidní náskok na čele Premier League. O důležitém zisku tří bodů hovoří Mikel Arteta. Čtyřiadvacetiletý Gibbs hovoří taktéž o důležitém vítězství a lámat chleba se podle něj bude kolem Vánoc, kdy je Premier League jako jediná evropská liga v plném proudu.

Je už téměř zvykem, že je Arsenal každou sezónu pod velkým tlakem. Nynější tlak musí být přeci jen o něco příjemnější, „Kanonýři“ musí bodovými zisky potvrzovat umístění na první příčce tabulky Premier League. I před zápasem s Cardiffem byla družina Arsèna Wengera pod tlakem, protože velšský nováček Premier League už dokázal porazit Manchester City a obrat o body i Manchester United, se kterým remizoval.

Arsenal si ale do Londýna odvezl všechny 3 body, přestože se výhra nerodila tak snadno, jak by se podle skóre mohlo zdát. Hlavně na začátku druhého poločasu tým Malkyho Mackaye na hřišti dominoval, „Kanonýři“ to ale ustáli. Podle Mikela Artety je také důležité, že se týmu podařilo udržet další čisté konto. 

„V Premier League je těžký každý zápas,“ říká španělský středopolař. „To, že porazili Manchester City a remizovali s United dokazuje, že na jejich půdě se body nebudou získávat snadno. Že jsme zde vyhráli a dokázali jsme dát venku tři góly je pro nás důležité. Také se nám podařilo udržet další čisté konto, takže jsme plni sebevědomí,“ komentuje důležitost výhry zástupce kapitána Arteta.

„Myslím, že jsme podali další solidní výkon, neinkasovali jsme, což je pro nás důležitý fakt, protože víme, že máme dostatečně schopný útok, abychom skórovali. Jsou to skvělé tři body, jsme nadšeni jejich ziskem.“

Mikel Arteta taky nemohl nepochválit Aarona Ramseyho, dvougólového hrdinu zápasu. Na jeho gólovém účtu tak zatím figuruje číslo 14, což je před polovinou sezóny výborná bilance.

„Podal výtečný výkon. Hodně týmu pomáhal v obraně, ale očividně měl dostatek energie dostat se do soupeřova vápna a obě jeho gólová zakončení byla fantastická. Když hrajete doma téměř před vlastním publikem, kde máte i rodinu, to není nic lehkého. Myslím, že dokázal udržet nervy na uzdě, a zahrál fantasticky.“

Kromě elegána Artety se k zápasu vyjádřil také anglický zadák Kirean Gibbs. Ten se po lehké nemoci vrátil do základní sestavy a podal, jak je tuto sezónu typické, dobrý výkon. Arsenal se na čele Premier League drží už nějaký pátek a tak hráči neustále čelí otázkám, jak velký význam nynější postavení v boji o titul má. 

„Bylo to pro nás důležité vítězství,“ říká na úvod hráč s číslem 28. „Máme před sebou několik velkých zápasů a bylo důležité mít dobrý start. Blíží se období Vánoc a my jsme si vybudovali dobrou pozici. Příštích zhruba osm zápasů může rozhodovat o zbytku sezóny, takže je důležité, abychom v těchto výkonech pokračovali.

„Proti Cardiffu to byl těžký zápas, ale prokázali jsme své kvality, hlavně v zakončení. Některé velké týmy už zde hráli a body ztratili a určitě zde ještě někdo body ztratí. Takže v tuto chvíli určitě můžeme být sami se sebou spokojení,“ myslí si Kieran Gibbs.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama