Nákupem útočníka se teď nezabývám, zní z úst Wengera před zápasem s Hullem

03.12.2013, 13:50 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Kolotoč dvou zápasů v jednom týdnu se rozjel a hráči začínají být unavení. Nejen vytíženost hráčů, ale i potenciální posily do útoku byly tématem předzápasové tiskové konference. Jakým stylem hraje Hull City a jaký názor na možnou změnu názvu středečního soupeře má Arséne Wenger, se dočtete níže.

O sobotním zákroku Wojciecha Szczesneho, jenž za stavu 1:0 podržel své mužstvo…
Szczesny si připsal skvělý zákrok ve velmi důležitém okamžiku. A to je jedním z rysů top úrovně ve fotbalu – brankář vás podrží, když je to nejvíce potřeba. Kvalitní hráči v poli dokáží činit rozdíly mezi družstvy. Stále ale potřebujete, aby gólman předvedl zákrok, který rozhodne o celém utkání.

O situaci okolo Thomase Vermaelena…
Je těžké jej nechávat na lavičce náhradníků. Je to velmi kvalitní a zodpovědný hráč. Za tu dobu, co je v Arsenalu, tu získal i určitý vliv na některé věci. Jde na něm vidět, jak trpí, když nehraje. Celou situaci však zvládá důstojně a s naprostou profesionalitou.

Na otázku, zda se bojí spekulací o Vermaelenových plánech v zimním přestupovém období…
Ne. Kdyby měl v úmyslu odejít, přijde za mnou a řekne mi to. A to neudělal.

O vytíženosti hráčů…
Sestavu točím na základě unavenosti hráčů. Máme k dispozici některé ukazatele, které dokáží odhalit hráčskou únavu. Jednak to jsou moje oči (úsměv), jednak objektivní data a jednak rozdíl v hráčských pozicích. Některé posty si vyžadují větší fyzickou zátěž a tím i častější rotaci na tomto postu. Například post krajního obránce je v porovnání s postem středního obránce o dost náročnější, co se fyzické připravenosti týče. Stopeři zase musí mít lepší koncentraci. Vždy počítáme s tím, že při tolika zápasech nějaký hráč vypadne ze sestavy na jedno či více utkání. Je tedy na místě hráče střídat. Na druhou stranu, číslo možných rotací je omezené, chceme-li si zachovat vyváženost a stabilitu.

O nákupu útočníka v zimním přestupovém období…
Tím se teď nezaobírám. Z marodky se vrátí Yaya Sanogo, kterého jsme koupili v létě. Takže počítám s tím, že nám v druhé půli sezony pomůže.

O údajné nabídce 6 milionů liber za Alexandra Pata…
Nesmysl.

O spekulaci o zájmu o Alvara Moratu…
Není na tom ani kousek pravdy. To je vše, co k tomu mohu říct. S Realem v kontaktu nejsme.

O středečním soupeři Hullu…
Nemají co ztratit. Hrají tvrdě a prezentují se dobrým přechodem z obrany do útoku. Nebezpeční jsou také při standardních situacích. Před zápasy, ve kterých bychom mohli soupeře podcenit, dostáváme časné varovné signály. Bylo tomu tak před zápasem v Cardiffu, je tomu tak i nyní. Hull si o víkendu přesvědčivě poradil s Liverpoolem a to o něčem vypovídá.

O možném přejmenování klubu z Hull City na Hull Tigers, o které usiluje vlastník klubu Assem Allam…
Zcela chápu fanoušky, že se zlobí. Samotný název je jednou z největších tradic klubu a lidé jej nechtějí měnit. Tady můžeme sledovat rozkol moderní doby – úcta k tradici a zároveň nadčasové myšlení. Musíte zkombinovat obojí.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama