Arsène Wenger

Hru jsme kontrolovali, ale nechápu termínovou listinu zápasů, říká Wenger

04.12.2013, 23:30 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Začal prosinec a s ním i pořádná porce zápasů Premier League. Arsenal hostil Hull City, který o víkendu dokázal porazit Liverpool. „Kanonýři“ ale znovu udrželi čisté konto a o góly se postaral Bendtner a Özil. Wenger čelil otázkám ohledně zařazení Bendtnera do základní sestavy, na náročné zápasy, které Arsenal čekají, a o šancích Manchesteru United v této sezóně.

O výkonu svého týmu v zápase...
Odehráli jsme dobrý zápas, kontrolovali jsme hru a udrželi další čisté konto. Také jsme dobře obměnili sestavu. Sice jsme neproměnili všechny šance, co jsme si vytvořili, ale podali jsme přesvědčivý výkon.

Zda byl risk dát Bendtnera do základní sestavy...
Samozřejmě to byl určitý risk, když dlouho nehrál a v posledním zápase proti Chelsea nepodal oslnivý výkon. Ale tvrdě na tréninku pracoval a zasloužil si šanci.

Zda Bendtner zavřel ústa svým kritikům...
Víme, že když se soustředí na hru, prokáže své kvality. Myslím, že odehrál dobrý zápas.

O Bendtnerově budoucnosti...
Tak daleko jsme se ještě nedostali. Má na útočníka dobrou postavu, technické kvality a celkem mu ani nechybí rychlost. Přišel k nám, když mu bylo 15 nebo 16, a dvakrát jsem s ním podepsal dlouholetý kontrakt, takže to znamená, že jsem jeho kvalitám vždy věřil.

O možnosti, že by na hrotu nastoupil Walcott...
Walcott před zápasem s Cardiffem netrénoval, protože byl nemocný. Když jsme se v pondělí vrátili, byl ještě pořád trochu nachlazený, takže absolvoval jen lehký trénink. Minulý týden téměř netrénoval, takže jsem neuvažoval o tom, že by nastoupil od začátku. Nehrál sedm týdnů, není ještě stoprocentně připraven. 

O atmosféře na Emirates Stadium...
Určitě nás fanoušci podporují víc, než před rokem. To bude velká výhoda, protože až se nám v zápase nebude moc dařit, fanoušci to vycítí a vybudí nás k lepšímu výkonu. Loni, když jsme měli slabší chvilku, lidé naříkali, což samozřejmě poznáte. Tohle dodá hráčům více víry a posílí jejich touhu po vítězství.

Zda budou o titul bojovat jen Arsenal, Chelsea a Manchester City (na Manchester United je vypsán kurz 12:1)...
Určitě bych týmy jako Manchester United nevyřazoval. Podle mě je moc brzy na jakékoliv závěry ohledně boje o titul. Pro nás je důležité udržet si konzistentnost, kterou jsme se projevovali doposud. Tu chceme přenést i do dalších zápasů, protože nás čeká těžký měsíc. Pokud se nám podrží udržet kvalitu hry, kterou předvádíme, koncentraci a také soudržnost, pak máme šanci. Bookmakeři mají svůj názor, který se dá pochopit, protože se jen dívají na tabulku.

Na 12bodovou ztrátu Manchesteru United na Arsenal...
Přesto bych je z boje o titul nevyřazoval. Pořád je ještě brzy. Prohra s Evertonem je sice překvapivá, ale stále je brzy. Už jsme to mohli vidět dříve, 12 bodů není tolik, viděli jsme to i u nás. Abychom měli šanci, musíme dál vyhrávat a nestarat se moc o ostatní. 

O náročném týdnu, který na Arsenal čeká (Arsenal hostí Everton, hraje v Neapoli a v Manchesteru proti City)...
Čeká nás náročný program, i to byl jeden z důvodů, proč jsem dnes musel některé hráče nechat odpočívat a rotovat sestavu. Další zápas hrajeme v neděli proti Evertonu. Mezi zápasem s Evertonem a Neapolí, kde hrajeme ve středu, budeme mít málo času na regeneraci a navíc pak hrajeme v sobotu brzy (13:45 SEČ) na Manchesteru City, takže je to pro nás nesmírně obtížný program.

O termínové listině zápasů...
Nejde říct, jestli je to fér nebo nefér. Jen prostě nefunguje koordinace televizních výběrů utkání, protože byste normálně řekli, že bychom mohli hrát v sobotu proti Evertonu a další neděli nebo pondělí s Manchesterem City. Je trochu divné, že s nimi budeme hrát v sobotu hned po obědě a další zápas s Chelsea budeme hrát až za devět dní, další pondělí. Navíc, když je tak málo času mezi sobotním polednem a středeční nocí. 

O Özilově přínosu týmu...
Klíčové přihrávky, to je jeho. Když má balón na kopačkách, hráči ví, že si mohou naběhnout. Tomu se říká porozumění, protože hráči ví, že je uvidí a kam jim doručí perfektní přihrávku. Názorným příkladem je gól Flaminiho proti Cardiffu. Je to skvělá kombinace předvídavosti a precizní nahrávky. Samozřejmě není náhoda, že má v každé lize, ve které hrál, nejvíce asistencí. Efektivnost našeho týmu závisí na propojení skvělých přihrávek a stejně dobrých zakončení. On obstarává kvalitní přihrávky. 

 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama