Je na čase vyvinout na Arsenal tlak, aby nenavýšil vedení, je si vědom Mourinho

06.12.2013, 15:15 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Portugalský manažer londýnské Chelsea José Mourinho se po náročném utkání se Sunderlandem vyjádřil na adresu vedoucího Arsenalu, kterému jeho tým nesmí dle jeho slov dovolit zvětšit náskok v čele a ještě více tak upevnit slibnou pozici před náročným zimním obdobím.

Chelsea si i v posledním ligovém kole dokázala udržet druhou příčku svým druhým venkovním vítězstvím v řadě, ačkoli na Stadium of Light neměla lehkou práci. I přesto, že po čtrnácti minutách prohrávala, dokázala na branku domácích reagovat a v zajímavém utkání nakonec zvítězila ze svého pohledu 4:3.

Tento těsný výsledek se nakonec ukázal jako velmi cenný, jelikož nedovolil Arsenalu zvýšit vedení v tabulce poté, co doma bez problému udolal Hull City 2:0. Stejný úkol čeká na oba celky i o víkendu - zatímco „Kanonýři“ se budou snažit prodloužit domácí vítěznou formu a udržet čtyřbodový náskok na svého nejbližšího pronásledovatele, Chelsea se bude na hřišti Stoke snažit o to samé, co ve středečním utkání – tedy nedovolit svému rivalovi navýšit náskok.

„Dvakrát za sebou hrajeme na hřištích soupeřů, zatímco Arsenal hraje dvě utkání na domácím stadionu, což by jim obvykle dávalo větší šance získat šest bodů. Pro nás bylo důležité, že jsme jim nedovolili zvětšit mezeru. Avšak tohle je liga, kde se může jak na vrcholu, tak i dnu tabulky urodit jakýkoli výsledek. Každý uhraný bod nakonec uvítáte, protože v této soutěži je každý bod nesmírně důležitý,“ řekl bývalý kouč Porta, Interu Milán či Realu Madrid.

Jak bylo již zmíněno. Sunderland se ve středečním klání ukázal jako velmi tuhý soupeř. „Blues“ museli již po čtrnácti minutách odnášet míč ze své brány poté, co se poprvé v ligovém ročníku prosadil útočník Jozy Altidore. Do konce poločasu sice dokázali svěřenci José Mourinha získat zpět vedení, ovšem v padesáté minutě Sunderland opět vyrovnal díky střele Johna O´Shea. O vítězství hostů nakonec rozhodl jiný domácí hráč a to rovnou dvěma brankami - jednu Phil Bardsley nasměroval do sítě svého týmu a druhou již do sítě soupeře. Tím však už jen zmírnil porážku 3:4.

Ve stejném utkání se mohl prosadit i Španěl Fernando Torres, ovšem tváří v tvář odkryté bráně nedokázal míč správně trefit a namísto mezi tři tyče se míč dostal do diváckých ochozů. I přes další zahozenou gólovou šanci je Portugalský manažer s Torresovými výkony velmi spokojen a oceňuje jeho přínos.

„Fantasticky pracoval pro celý tým, odvedl pro ně skvělou práci. Hrál proti dvěma zkušeným obráncům a byl pro ně jistě velkou hrozbou. Navíc otevíral prostor pro své spoluhráče. Sice svou šanci neproměnil, ale alespoň se do ní dostal,“ dodal před víkendovým programem Premier League rodák ze Setúbalu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama