V neděli startuje velice náročný týden, uvědomuje si před utkáním s Evertonem Wenger

07.12.2013, 09:55 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

V neděli „Karamelky", ve středu důležitý souboj v Lize mistrů na půdě italské Neapole, v sobotu pak zápas na Manchesteru City. Takový je výčet tří utkání Arsenalu během jednoho týdne. Jak si dle Wengera vede manažer nedělního soka a jaký je jeho tip na vítěze nadcházejícího světového šampionátu?

O smrti Nelsona Mandely…
Měl by být příkladem každého z nás. Nejen ve sportu, ale i v ostatních oblastech vždy prosazoval demokratický postoj. Jeho schopnost odpouštět byla neskutečná. Je jedním z mých životních vzorů.

O návštěvě „Teenage Cancer Trust“ - charity podporující mladé lidi s rakovinou…
Arsenal je zapojen do mnoha solidárních akcí. Je to tradicí a součástí historie našeho klubu. Je dobré, když vidíte, jak dobře se s vybranými penězi nakládá. Jsem na tuto tradici hrdý.

O trenérovi nedělního soupeře Robertu Martinezovi…
Vede si velmi dobře. V zápasech s velkými týmy si Everton počínal na výbornou. Naposledy porazili Manchester United, který hrál v domácím prostředí. V této sezoně máme celkem štěstí na výsledky našich soupeřů. Zápas před našim vzájemným duelem vždy překvapí a tím nás uvedou do pozoru.

O možném uspokojení dosavadními výsledky…
Myslím, že to nehrozí. Jsme hladoví a chceme vítězit i nadále. Poslední výsledky nás mohou posilnit v naší víře a sebedůvěře. V každém zápase však musíme podat stoprocentní výkon. Od začátku roku 2013 jsme postupně získali konzistenci, kterou si chceme udržet i nadále. Jdeme zápas od zápasu a vždy se soustředíme jen na to nejbližší utkání. Nyní nás čeká náročný týden, který začne nedělním utkáním s Evertonem.

O situaci, kdy týmy posílající hráče na hostování neumožní těmto hráčům nastoupit při vzájemných utkáních…
Možnost hostování už existuje nějakou dobu. Myslím si, že by měli hráči mít šanci nastoupit proti týmům, ze kterých přišli na hostování. Upíšete-li se jednou nějakému klubu, měl byste mít možnost za něj hrát proti komukoliv. Když hostování podepíšete, dáváte jasně najevo, že máte v úmyslu klub reprezentovat v každém zápase, bez výjimky. Pamatuji, když jsem před lety poslal na hostování Francise Jefferse. Ptali se mě, jestli mu chci zakázat, aby proti nám nastoupil. Řekl jsem, že ne, že když hráče posílám na hostování, umožním mu, aby nastoupil i proti nám. Tehdy proti nám Jeffers nastoupil a dokonce dal i branku. Stále si však myslím, že to bylo správné rozhodnutí.

O svém tipu na vítěze Mistrovství světa v Brazílii…
Nedokážu to odhadnout. Zazářit může hodně týmů. Většinou vyhrává ten, kdo je aktuálně nejlepší. Mezi favority bych řadil Španělsko, samozřejmě Německo, Argentinu a domácí Brazílii. Ale překvapit může i Anglie, Francie, Holandsko či Belgie. Ale nezapomínejme, že mistrovství v Jižní Americe evropský tým ještě nikdy nevyhrál. Co se asijských výběrů týče, nemyslím si, že by některý z nich byl natolik vyspělý, aby dokázal šampionát vyhrát. Podobně na tom jsou africké nároďáky.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama