Se šancemi bychom měli nakládat lépe, kaje se po remíze Wenger

09.12.2013, 10:25 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Everton podal velmi dobrý výkon. To uznal i Arséne Wenger v pozápasové diskuzi s novináři. Nebýt neproměněných šancí a sporné situaci při gólu soupeře, mohl Arsenal zvítězit a svému nejbližšímu pronásledovateli odskočit na rozdíl sedmi bodů.

O průběhu hry…
Zápas měl úroveň. Prvních pětadvacet minut byl Everton lepší a my jsme se nemohli dostat do hry. I tak jsme se v první půli dostali do tří vyložených šancí, kdy se náš hráč ocitl tváří v tvář gólmanovi. A to je to, čeho můžeme litovat nejvíce. Nenaložili jsme se šancemi tak, jak bychom nakládat měli. Další nepříjemností bylo vyrovnání pouhých sedm minut před koncem utkání. Nicméně, Everton si také zaslouží uznání. Hrál velmi dobře a působil nebezpečně. S remízou spokojeni nejsme, neboť jsme vedli a mohli vyhrát. Soupeř byl ale kvalitní a musíme brát i bod za remízu.

O gólu soupeře…
Z mého pohledu to vypadalo, že Lukaku byl v ofsajdu a že si počínal nedovoleně. Tak jsem to viděl já. Rozhodčí to viděli jinak. Což ale inkasovaný gól neomlouvá.

O Belgičanově pokusu o nůžky před inkasovaným gólem…
Tento zákrok hrál důležitou roli. Koscielny šel do hlavy a míč by měl, nicméně protihráčova noha v úrovni obličeje jej zastavila. Ale opět říkám, neznamená to, že bychom z toho pak měli inkasovat. Nezlehčoval bych roli Delufoeua, který si poradil bravurně.

O hře soupeře v první půli…
Problém nám činilo jejich vysoké napadání. Nenechali nás v klidu rozehrát a tím pádem jsme se pořádně nemohli dostat do hry. A když už jsme se do hry dostávali a dokázali udělat několik přihrávek po sobě, přišel faul soupeře, který naše akce zastavil. Vysoký presink je risk. Pokud se vám nepodaří získat míč, soupeř vás velmi snadno přečíslí. Potom si pomáháte faulem. A když rozhodčí takový faul neposoudí kartou, dostává soupeř velkou výhodu.

O výkonu sudích…
Zápas se jim celkem povedl. Nemají to lehké. Čím dál více týmů razí cestu vysokého presinku. Z toho plyne hodně protiútoků a s tím spojených taktických faulů. V jednotném posuzování takových situací vidím aktuální problém rozhodčích.

O výkonu Özila…
Rád bych mu veřejně pogratuloval. Odehrál úžasný zápas.

Na porovnání aktuálního bodového zisku s tím, kterým Arsenal disponoval po patnáctém kole minulé sezony…
Časy se mění. Mohou se změnit z roku na rok, ale i z týdne na týden. Zápas s Evertonem byl pro neutrálního diváka jistě velmi atraktivní. Utkaly se dva týmy, které si drží stabilní formu. A forma je rozdílem mezi letošní a minulou sezonou. Zlepšili jsme se, nyní nás zdobí stabilní defenziva doprovázena údernou útočnou silou celého týmu. Tento zápas ukázal, že je třeba bojovat v každém utkání a že v této soutěži nic není zadarmo.

Na otázku, zda je Arsenal aspirantem na titul…
Dokud máme náskok pěti bodů, nemůžete nás ze hry vyřadit, ani kdybyste chtěli sebevíce. Takže by bylo záhodno si tento odstup udržet. Premier League je velmi vyrovnaná soutěž, ve které vyhrává ten, kdo podává nejvyrovnanější výkony. Vše záleží jen na nás a na stabilitě našich výkonů.

O dalších benefitech výsledkové stability…
Posiluje naši víru. Viděli jsme to i na Evertonu. Kdyby v minulém kole na Old Trafford dostali pětku, dnes by jistě působili zcela jinak. Ale oni tam vyhráli a sem jeli s tím, že nemají co ztratit. Mají kvalitní kádr, hráli uvolněně a byla na nich vidět ta jistota, kterou v minulém kole nabyli.

O zraněních…
Žádné novinky.

O losu FA Cupu…
Slyšel jsem, že Tottenham. Prý těch náročných utkání nemáme moc, tak nám do programu zařadili další.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama