Bendtner chystá velké letní změny. Odchod z Arsenalu a proměnu image

05.03.2014, 21:45 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Dánský hrotový útočník je už vysloveně frustrovaný z pověsti, jaká ho v Anglii provází. Uniknout od mylných představ chce tím, že na konci června opustí Emirates Stadium.

Nicklas Bendtner v létě odejde z Arsenalu. Tedy, alespoň to teď tvrdí. Za sebou podle svých slov nechá velice nepřesný portrét, jaký si veřejnost vytvořila během dekády, kterou v severním Londýně strávil. Šestadvacetiletý fotbalista spadl v útočné hierarchii týmu až za Oliviera Girouda a Yaya Sanoga. V závěru června mu navíc vyprší stávající kontrakt.

„Ve fotbale nikdy nemůžete říct nikdy, ale já nevidím závěr své kariéry v Arsenalu, protože chci hrát. Každý fotbalista chce hrát a já momentálně někdy ani nevejdu do týmu, to není nic moc,“ uvedl Dán pro deník Daily Telegraph. „Tým má vítězný charakter a daří se mu, takže bude těžké ho změnit. Jsou tu důvody pro a proti, ale to si nechám pro sebe.“

Bendtner si během svého působení v Británii vysloužil pověst sobeckého a arogantního floutka. Z novin padaly zprávy, že sám sebe spojuje s Barcelonou a Realem Madrid a že se prohlašuje za jednoho z nejlepších útočníků na světě. On přiznává, že v mládí udělal několik chyb, ale věří, že se za své přestupky dočká odpuštění a jeho image pro změnu správného vyložení. Řada „fakt“ je totiž podle něj úplně jinak.

„Tak například, dělal jsem rozhovor pro jedny dánské noviny. Otázka zněla: Kdybyste mohl hrát za jakýkoli klub na světě, který by to byl? Odpověděl jsem, že jako kluk jsem snil o Barceloně a že bych byl šťastný, kdybych za ní mohl hrát. Přeložili to takhle: V lednovém přestupovém termínu odcházím do Realu nebo Barcelony,“ pokrčil rameny.

„Každou chvíli jsem si přečetl něco takového a to je velice ubíjející a nepříjemné. Kdybyste chtěl hrát za nějaký takový klub, musel byste za rok nastřílet 30 branek. To já nedělám, takže nevím, jak něco takového mohlo někoho vůbec napadnout,“ pokračoval forvard. „Snažíte se promítnout skutečnost, ale píšou se věci, které nejsou pravda.“

„Jo, byl jsem trochu zbrklý, když jsem byl mladší, ale tak to chodí. Dospíváte a doufáte, že lidi kolem vás taky. Ale když je to pořád stejné a snaží se vás neustále srážet na kolena lživými příběhy, naštve vás to. Ale čas mluvit o celé kariéře u Arsenalu nastane, až klub opustím. Ne v tuto chvíli,“ dodal v rozhovoru Bendtner.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama