Wilshere se v dresu Anglie zranil a nezahraje si šest týdnů

06.03.2014, 16:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Reprezentační přestávky opět potvrdily svou pověst. Záložník Jack Wilshere, který ve středu nastoupil v dresu Anglie k přátelskému utkání proti Dánsku, utrpěl zlomeninu zánártních kůstek a mimo hru bude přibližně až do půlky dubna.

Arsenal čeká v následujících týdnech velice náročný los zápasů, které s jistotou rozhodnou o tom, jestli bude letošní sezona úspěšná, nebo nikoliv. Manažer Wenger však přišel o jednu z klíčových postav severolondýnského celku - Jacka Wilshera.

Mladý anglický středopolař nechyběl v základní sestavě Albionu, který ve středu hostil v rámci přátelského utkání tým Dánska. Běžela 12. minuta zápasu, když se uprostřed hřiště zrodil souboj mezi liverpoolským Danielem Aggerem a Jackem Wilsherem.

Oba hráči se snažili za každou cenu vybojovat míč pro svůj tým, ovšem dánský obránce k němu měl o několik centimetrů dále a proto zvolil rychlý skluz. Ve snaze trefit balón nicméně zasáhl Wilsherův kotník. Jack po několika minutovém ošetření v utkání pokračoval a ze hry odstoupil až v 59. minutě. 

Podle oficiálních klubových stránek vyšetření ukázalo, že se jedná o zlomeninu drobných navikulárních kůstek v levém chodidle. Pokud nenastanou žádné komplikace, Wilshere by se mohl zpět na hřišti objevit nejdříve za šest týdnů.  

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama