Laurent Koscielny

Koscielného start proti Evertonu je nejistý, Ramsey blízko návratu

08.03.2014, 08:35 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

„Kanonýři“ v sobotu vyzvou v rámci FA Cupu tým Evertonu a pokusí se udělat další důležitý krok směrem k prestižnímu finále ve Wembley. Manažer Arséne Wenger na páteční tiskové konferenci přinesl nové zprávy okolo zraněných hráčů.

Jak již bylo před několika dny avizováno, tak do nadcházejících zápasů se určitě nezapojí záložník Jack Wilshere, který se zranil na reprezentačním srazu. Do letošní sezóny zřejmě ještě zasáhne, ale dříve jak za šest až osm týdnů tomu nebude. 

Nejistota panuje také okolo stopera Laurenta Koscielného, jehož trápí zraněný stehenní sval a přátelský zápas mezi Francií a Holandskem tak sledoval pouze z tribuny. Před sobotním duelem, který začíná ve 13:45, musí ještě zamířit na vyšetření. 

Příjemnou zprávou je blízký návrat Aarona Ramseyho a Kima Källströma. Oba záložníci by se k týmu měli připojit za týden. 

„Kromě Jacka máme pochybnosti také ohledně Laurenta., který se vrátil se zraněným stehnem. Čeká ho vyšetření a poté se uvidí.“

„Do konce sezóny zůstává ještě jedenáct týdnů a Wilshere může začít trénovat nejdříve za šest,“ reagoval francouzský lodivod na dotaz, zda se 22letý Angličan ještě letos objeví v sestavě. „Jeho zranění bude mít vliv také na jeho kondici a po návratu do normálního tréninku bude potřebovat ještě tak dva týdny navíc, aby dohnal to, co nyní ztratí.“

„Ramsey by se měl vrátit za týden. Nadcházející dva zápasy jsou pro něj ještě příliš brzy, ale utkání proti Tottenhamu by měl stihnout. Ve stejné situaci je také Källström,“ dokončil Wenger. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama