Mohlo padnout více gólů, připustil po výhře Wenger

08.03.2014, 23:05 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal postupuje do semifinále FA Cupu a je zase o krůček blíž k vysněné trofeji. Výraznou měrou se na tom podíleli i Olivier Giroud a Mesut Özil. Oba hráče v pozápasové tiskové konferenci pochválil lodivod londýnských Gunners Arséne Wenger. Vyjádřil se také ke stavu Laurenta Koscielneho.

O výsledku…
Od úvodní do poslední minuty jsme podali zodpovědný výkon. V první půli byla hra v naši režii a jen díky velkému štěstí soupeře se šlo do šaten za stavu 1:1. Druhou půli začal Everton velmi svižně a pramenila z toho i šance Barkleyho. Druhý gól jsme však vstřelili my a i potom jsme byli nebezpeční. V dnešním zápase klidně mohlo padnout více gólů.

O Giroudově výkonu…
Důležité je, že byl na konci všeho podstatného. Ukázal, že když přijde hráč jeho kvalit na hřiště, dokáže udělat rozdíl mezi dvěma týmy.

Na otázku, proč nehrál urostlý Francouz od začátku…
Proč? Má v nohách již hodně zápasů. I když se do hry zapojil až v průběhu, dokázal, že i tak se dokáže prosadit.

O sebevědomí před utkáním na Bayernu…
Dnešní výhra je pro nás velmi důležitou vzpruhou před úterním zápasem. Musíme si z dnešního zápasu vzít příklad a pokračovat v tom výkonu i v Mnichově. Odhodlání, soustředěnost a touha zvítězit nás dnes zdobily a bylo by vhodné, aby tomu tak bylo i v týdnu. Statistika mluví výrazně v náš neprospěch. My se ale musíme soustředit na to, abychom podali výkon, který ten deficit smaže.

O přiblížení se k zisku FA Cupu…
Jsme v semifinále. Matematicky je vaše uvažování správné, ale v praxi je situace výrazně složitější. Počkejme si na los.

O vážnosti FA Cupu…
Bereme jej vážně. Pravda je, že nám los od začátku přál. Všechna utkání jsme zatím odehráli doma. To se mi v FA Cupu stalo poprvé. Na druhou stranu, hráli jsme s velmi kvalitními soupeři, ať už to byl Tottenham, Liverpool či Everton. A s takovými soupeři musíte brát tuto soutěž vážně.

O důležitosti Özilova gólu…
Je dobře, že zakončoval. Většinou ještě hledá spoluhráče v lepší pozici, což není někdy optimální. Doufám, že jej tato branka nakopne. Na jeho výkonu se mi líbila zejména úroveň jeho fyzické kondice. Vypadal odpočatě, v první půli odvedl spoustu černé práce směrem dozadu. Při protiútocích ne jednou sprintoval přes celé hřiště. Bude-li hrát takhle i nadále, naše šance na vítězství budou větší.

O penaltovém zákroku…
Myslím, že to byla penalta. Její opakování mě dost znepokojilo a vyvolalo ve mně velkou nervozitu. Nechápal jsem, proč neplatil první pokus. Arteta si zaslouží uznání, při druhém pokusu je tlak na hráče ještě větší.