Alex Oxlade-Chamberlain

Fabianski je náš hrdina, říká „The Ox“ po semifinále FA Cupu

15.04.2014, 08:00 – / Filip Harciník, Monika Gordíková

Přestože měl Arsenal v semifinále převahu, zápas musely rozhodnout až penalty, ve kterých se blýskl polský gólman „Kanonýrů“, který chytl hned první dvě penalty Wiganu. Alex Oxlade-Chamberlain za to Fabianského veřejně pochválil, a kromě něj také trenéra gólmanů, Gerryho Peytona.

Fabianski dokázal vychytat penaltové pokusy Garyho Caldwella i Jacka Collisona, první dva střelce Wiganu v penaltovém rozstřelu. Tím výrazně pomohl svému týmu k postupu do finále FA Cupu, prvnímu po devíti letech.

Oxlade-Chamberlain, který obdržel cenu pro Hráče zápasu, chválil jednak charakter týmu, když Arsenal v zápase prohrával, slova chvály má ale také právě pro Lukasze Fabianského a trenéra brankářů, Gerryho Peytona.

„Všechna čest Lukaszovi,“ říká Alex. „Tento rok je za výborně chytajícím Wojciechem, Szczesným, ale pokaždé když nastoupil, podal vynikající výkon. Je to náš hrdina a zaslouží se velké uznání, je to prvotřídní profesionál.“

„Gerry pracuje velmi tvrdě s gólmany každý den. Je jedním z těch, o kterých se moc nemluví, a nedostane se jim tolik uznání, kolik by zasloužili. Výhra je týmový úspěch a pochválit si zaslouží i trenér brankářů, ale hlavní zásluhu na této výhře má určitě Lukasz,“ zakončil krátký rozhovor Alex Oxlade-Chamberlain.

Ke svému výkonu se vyjádřil také samotný hrdina. „Abych byl upřímný, dělal jsem jakýsi domácí úkol, ale žádný z exekutorů našeho soupeře nebyl na mém seznamu,“ uvedl Fabianski a pokračoval. „Kluci, kteří chodili kopat penalty, byli jiní, než jsem si myslel, a tak jsem jen hádal. Bylo to tedy spíše o intuice než o nějaké přípravě, kterou jsem dělal.“

„Pořádně mě překvapilo, že Jordi Gomez nenarukoval hned jako první. Pak jsem viděl Caldwella and Collisona a musel jsem odhadovat. Díval jsem se třeba na YouTube, ale neviděl žádné pokutové kopy zahrané těmito hráči,“ dodal polský gólman.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama