Body se dají ztratit s kýmkoliv, varuje Wenger před Hullem

18.04.2014, 10:55 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Kanonýři v neděli narazí na svého soupeře z finále FA Cupu, které se odehraje 17.května ve Wembley. O rozdělení lístků fotbalovou asociací na ono finále i o práci manažera Hullu se na předzápasové tiskové konferenci vyjádřil Arséne Wenger. A jak vnímá nečekané klopýtnutí Evertonu?

O množství vstupenek na finále FA Cupu pro tábory obou týmů…
Neznám moc dobře pravidla, podle kterých se počet lístků uvolněných do prodeje stanovuje. Ale vždy jsem měl za to, že obrovským kouzlem FA Cupového finále je to, že stadion je rozdělen na dvě fanouškovské základny. Je ostudné, že tomu tak letos nebude, protože atmosféra vždy byla naprosto úžasná. Byl jsem na finále Mistrovství Evropy i Světa a není to ono. Když je na stadionu přítomno více diváků, než fanoušků, atmosféra ztrácí.

Na rozdíl oproti semifinále, kdy měl Arsenal k dispozici 50 000 lístků (nyní jich má každý klub k dispozici 25 000, přičemž jen permanentkářů je na Arsenalu asi 45 000, pozn. redakce)…
Kdyby záleželo jen na mně, rozdělil bych všechna místa na stadionu mezi dva kluby, které se střetnou. Ale já pravidla pro rozdělování nedělám. Ani jsem o tom nemluvil s panem Gazidisem, který má v tomto přece jen větší slovo.

O práci Stevea Bruce a Tonyho Pulise, manažerů Hullu, respektive Crystal Palace…
Kdo je lepší vám neřeknu. Oba udělali pro své kluby výjimečný kus práce. Cílem každého manažera je maximálně využít potenciál svého týmu. Některé kluby hledají manažery, kteří něco vyhráli. Ne vždy je však ona výhra dílem manažera. Nejtěžší je vymáčknout ze svého týmu maximum, ať už vedete kohokoliv. Jak Steveovi, tak Tonymu se to daří. Steve odvedl v Hullu obdivuhodnou práci. V Premier League se obstojně vyhýbá sestupovým starostem a v FA Cupu dokonce dovedl svůj tým až do finále. Pozoruhodné…

O výhře Crystalu Palace na Evertonu…
Crystal Palace podává v posledních dvou měsících velmi vyrovnané výkony. Porazili Chelsea, teď Everton, což se jen tak někomu nepovede. Přiznávám, že jsme ve skrytu duše doufali, že Crystal Palace obere Everton o nějaký bod. Ale v Premier League to tak chodí. Už od začátku sezony se přesvědčujeme o tom, že body se dají ztratit s kýmkoliv.

O důležitosti ztráty Evertonu...
Ten výsledek je pro nás obrovsky povzbuzující. Musíme ale dále pokračovat ve své práci. Čeká nás těžké utkání v Hullu a chceme se na něj připravit nejlépe, jak to jen jde. Psychicky jsme na tom mnohem lépe, než před týdnem. Po dvou výhrách jsme opět nabyli sebedůvěru a to je pro výkon celého mužstva důležité.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama