Naše sezona byla těžší, než ta Liverpoolu, konstatuje po výhře v Hullu Wenger

20.04.2014, 20:50 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Jedním dechem však dodává, že Liverpool hraje skvěle a především za druhou půli sezony si zaslouží být na špici ligové tabulky. Co se Arsenalu týče, těší Francouze především návrat Ramseyho a Özila. Jejich přítomnost je na hřišti znát a zvedá výkon celého mužstva.

O výhře…
První půle byla velmi bojovná a hrála se ve vysokém tempu. Vůbec nebylo lehké poradit si s nákopy soupeře. Ale když jsme se dostali do útočné poloviny, vždy z toho pramenilo velké nebezpečí. Po tom, co jsme vstřelili třetí gól, už jsme ovládli hru úplně. Celkově tu výhru hodnotím kladně, neboť i individuální výkony byly velmi dobré.

O Ramseyho vlivu na zbytek mužstva…
Ramsey skýtá nebezpečí pro soupeře. V poslední době se nám příliš nedařilo dávat góly na hřištích soupeře. Aaron a Mesut nám ve finální části hřiště dodávají jiskru a jsme tím pádem mnohem nebezpečnější.

Na otázku, jak je hra jiná při nepřítomnosti Ramseyho a Özila…
Víte stejně dobře jako já, že fotbal je o tom, jak kvalitní hráče máte k dispozici. I v tomto utkání byla jejich přítomnost znát.

O Özilovi a jeho vlivu na hru…
Disponuje skvělým načasováním svých přihrávek. Dokáže nás rychle dostat z defenzivní činnosti do ofenzivy a to je pro nás velmi důležité.

O Artetově zubu…
Ano, přišli jsme o zub nadobro, neboť jej Mikel nenašel.

Na otázku, jak by sezona vypadala, kdyby se Özil a Ramsey nezranili…
Tabulka je velice vyrovnaná. Liverpool si počínal skvěle především v druhé části sezony. Tím jim však nechci nikterak ubírat. Pravdou však je, že se mohli soustředit jen a pouze na Premier League. Když si sečteme všechna naše zranění, vyloučení a k tomu ještě nabitý program, zjistíme, že to pro nás byla mnohem těžší sezona, než pro Liverpool.

O umístění v top four…
Věděli jsme, že dnes musíme bezpodmínečně zvítězit. Ale myslím, že už i v zápase s West Hamem bylo v naší hře možné pozorovat zlepšení. Dnes už zase mašina šlapala mnohem lépe.

O povzbudivém výsledku vzhledem k finále FA Cupu…
Důležité je, abychom se umístili v Premier League co nejlépe to jde a tím se povzbudili na finále. To je však vždy o něčem jiném.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama