Calum Chambers

Doufám, že se mi podaří jít ve stopách Walcotta a Oxlade-Chamberlaina, říká Calum Chambers

29.07.2014, 08:00 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Už čtvrtá posila během necelého měsíce zamířila na Emirates Stadium. Talentovaný a mladý anglický obránce Calum Chambers přestoupil na sever Londýna ze Southamptonu. Jak těžké bylo rozhodování? A na jaké posty s ním počítá manažer Arséne Wenger? To a mnohem víc prozradil 19letý Chambers v prvním oficiálním rozhovoru.

Vítej v Arsenalu Calume, jaké to je být jeho hráčem?
Úžasné. Abych byl upřímný, nemohu se dočkat svého začátku v klubu.

Co tě na svém novém klubu nejvíce imponuje?
Jeho historie, ambice, vše kolem něj. Jsou tu velmi kvalitní hráči, cítil jsem, že je to pro mne dobrá příležitost posunout se dál.

Jak důležitý byl při rozhodování fakt, že zde dostává šanci mnoho mladých hráčů?
 Ano, manažer je známý tím, že dává šanci mladým hráčům a pečuje o ně. Hlavně těm ze Southamptonu, jak je možno vidět na příkladech Alexe Oxlade-Chamberlaina a Theo Walcotta! Rád bych dostal stejnou příležitost jako oni a doufám, že se mi podaří jít v jejich stopách.

Jak velkou inspirací pro tebe Alex s Theem jsou?
Obrovskou. I když jsme byli dost mladí, všichni v akademii jsme k nim vzhlíželi a chtěli dělat to, co oni.

A jak velkou roli při tvém rozhodování sehrál manažer Arsène Wenger?
Byla to příležitost, kterou jsem nemohl odmítnout. Je to fantastický manažer, to vidí každý. Příležitost pracovat pod ním je úžasné.

Jaký dojem na tebe dělal Arsenal loňskou sezonu, kterou završil ziskem FA Cupu?
Měli skvělou sezonu, líbil se mi jejich styl hry. Už od mládí nás v Southamptonu učili hrát stejný fotbal. Když vidím hrát Arsenal, bude mi opravdu potěšením hrát po boku těchto hráčů.

Hrál jste v zápase proti Arsenalu na St. Mary v minulé sezoně, který skončil remízou 2:2, jaké jsou tvoje vzpomínky na tento zápas?
Studené! Byl to opravdu skvělý zápas, myslím, že jsme v prvním poločase hráli opravdu dobře, ale Arsenal má opravdu kvalitní hráče, takže byli pořád ve hře. Myslím, že to nebyl lehký zápas ani pro jeden tým.

Máme v týmu vynikající mladé Angličany. Jak moc vzrušující je být mezi nimi?
Přijít sem, trénovat a hrát s těmito hráči je to pro mě úžasná, vzrušující zkušenost. Chci se stále zlepšovat a dostat se na co nejvyšší úroveň.

Jsi po Mathieu Debuchym druhým pravým obráncem, který během tohoto léta přišel. Na jaká místa v sestavě s tebou manažer počítá?
 Řekl mi, že mě vidí jako pravého a středního obránce, ale také defenzivního záložníka. Počítá se mnou na několik pozic, což se mi zamlouvá, protože díky tomu mohu zjistit, kde jsem nejlepší, a poté na sobě na tomto postu co nejvíce pracovat. Jsem opravdu natěšený až v tomto klubu začnu.

A jak se těšíš na zápasy na Emirates Stadium, o víkendu během Emirates Cupu by sis zde mohl odbýt debut?
Doufám v to! Je to krásný stadion, v loňské sezoně jsem seděl na lavičce, ale bylo to stejně úžasné. Vstoupíte na hřiště, které je naprosto bezvadné, tribuny jsou také fantastické, takže se nemohu dočkat prvního zápasu.

Věříte, že Arsenal může tuto sezonu bojovat o ty nejcennější trofeje?
Jsem o tom přesvědčen. Je zde velmi silný a talentovaný tým, takže máme velkou šanci vyhrát trofeje a bojovat o titul.  

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama