Ospina je z přestupu nadšený a těší se na novou výzvu

29.07.2014, 14:00 – Jiří ČihákProfil na Twitteru Arsenal.com

Arsenal zažívá vzrušující léto. Po ukončení devítiletého čekání na trofej v podobě zisku FA Cupu, přivedl manažer Arséne Wenger během pouhých osmnácti dní do týmu čtyři nové posily. Jednou z nich, tou třetí v pořadí, je i kolumbijský brankář David Ospina. Co řekl ve svém prvním interview v novém klubu?

Davide, vítej v Arsenalu! Jaké se cítíš po podpisu smlouvy? 
Děkuji moc. Chtěl bych poděkovat všem tady v klubu, že ve mi věří jako hráči. Jsem opravdu šťastný, že mohu být součástí tak skvělého klubu. Je to pro mě splnění snu, velká výzva. Chci se ukázat v tom nejlepším světle. 

Co víš o Arsenalu? 
Je to obrovský klub, jeden z největších v Evropě. Je to pro mě opravdu splněný sen, stejně jako pro moji rodinu. Moc se na nové působiště těším. 

Co tě nejvíce lákalo na tom hrát za Arsenal? 
Fakt, že se Arsenal vždy uchází o ty nejvyšší příčky. Je to obrovský krok kupředu v mé kariéře. 

Jak moc se těšíš na zápasy na Emirates Stadium? 
Opravdu hodně. Od chvíle, kdy se mi naskytla možnost stát se hráčem Arsenalu, moc jsem se těšil, až se k týmu připojím, až potkám své nové spoluhráče. Je to krok kupředu a já chci ukázat to nejlepší, co ve mně je. 

Jsi historicky prvním Kolumbijcem v dresu Arsenalu, co na to říkáš? 
Jsem opravdu hrdý. Pokusím se odvádět tu nejlepší možnou práci, aby si i další Kolumbijci našli cestu do tohoto klubu. 

Jak přijali zprávu o přestupu doma?
Všichni byli šťastní. Má žena i s dcerou se již na Londýn moc těší. Šťastní byli i rodiče. Jak už jsem říkal, chci zde odvést tu nejlepší práci. 

Jaký vliv měl na tvém rozhodnutí přijít do klubu manažer Arsène Wenger?
Měl na tom velký vliv. Mluvili jsme spolu, je to velice zkušený manažer. Je korektní a ví, jak ze svých hráčů dostat to nejlepší. 

Tvým novým brankářským kolegou je Wojciech Szczesny, jak hodnotíš tohoto hráče? 
Je to skvělý gólman. Stal se jedničkou v top klubu jakým je Arsenal, takže má své kvality. V týmu je také Argentinec Damien Martinez, jsou to oba mladí brankáři, ale mají již dobré zkušenosti. 

Stal ses třetí letní posilou Arsenalu. Co říkáš na nové akvizice Alexise Sáncheze a Mathieua Debuchyho? 
Jsou to výborní hráči. Oba si vedou velmi dobře na klubové i mezinárodní úrovni. Je skvělé, že hráči takových kvalit přestoupili právě do Arsenalu.

Věříš tomu, že Arsenal může v nadcházející sezoně bojovat o ty nejvyšší mety? 
Samozřejmě. Věřím, že dohromady vytvoříme silný tým se špičkovými hráči. Nyní musíme všichni ukázat manažerovi, že na to máme. Jsem si jistý, že vše poklape na jedničku, na tréninku i v zápasech. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama