Korupce v Arsenalu?

30.07.2014, 13:00 – Jiří ČihákProfil na Twitteru

Médiím se podařilo ulovit velmi výživnou informaci. A sice, že Arsenal po dobu osmi let daroval policii permanentky na Premier League. Dvanáct policejních zaměstnanců mělo mít k dispozici permanentky, které jim vydal sám severolondýnský klub.

Ona informace značí velmi úzký vztah mezi Arsenalem a Metropolitní londýnskou policií. To začalo řadu lidí znepokojovat. O to více po tom, co byli při jednom z utkání v soukromém skyboxu Mesuta Özila spatřeni tři detektivové Scotland Yardu. Den před tímto zápasem byli dva z těchto detektivů pověřeni, aby vyslechli Mesuta a vyšetřili incident, při kterém měl mít německý záložník u své rezidence konflikt s jedním z paparazziů. Ten zavolal policii s tím, že na něj hráč zaútočil a naboural jeho auto. Novinář byl následně dopravní policií obeznámen s výsledkem vyšetřování – pro nedostatek důkazů byla jeho stížnost brána za bezpředmětnou. Tato skutečnost vyvolala velkou diskuzi napříč londýnskou veřejností. Svůj názor pro anglické plátky vyjádřila i politička Jenny Jones: „Takový úzký vztah mezi klubem a Metropolitní policí vyvolává obavy, že si před právem nejsou všichni rovni a že si lze koupit přízeň těch, co hledí na dodržování zákonů.“

Už od roku 2005 Arsenal policii daruje sezonní permanentky, a to šest permanentek na každý rok pro strážníky v londýnské čtvrti Islingtonu. Díky tomu se na zápasy Arsenalu podívalo již na 800 policejních zaměstnanců. „Od roku 2005 až do roku 2013, Arsenal FC daroval šest sezonních lístků ročně pro oblast Islingtonu. Tyto permanentky získávali na každý zápas jiní zaměstnanci, a to na základě zásluh. Bylo to bráno jako odměny za dobrou práci. Přiřazování lístků bylo zaznamenáváno na místním úřadě, kde nad celou touto činností dohlížel náš člověk,“ uvedla mluvčí Metropolitní policie. Letos však už spolupráce obou subjektů pokračovat nebude, neboť se v řadách policie změnilo oblastní vedení a to tuto myšlenku nepodporuje.

Svůj názor na celou spolupráci prostřednictvím tiskového mluvčího vyjádřil i samotný klub: „Vždy jsme úzce spolupracovali s Metropolitní policií. Jsou nesmírně důležití pro dodržování bezpečnosti během našich utkání i během našich ostatních akcí. Lístky byly poskytnuty, rozdělení bylo na uvážení policie a jejich dozorčího pro tyto věci.“

A byl to právě incident Mesuta Özila, který odstartoval vlnu pochybností o spolupráci klubu s policií. Tato kapitola ještě není zdaleka uzavřená. Po svém návratu do Londýna se má Mesut Özil dostavit k soudu, kde bude vysvětlovat přítomnost oněch tří detektivů ve svém skyboxu při jednom z únorových utkání. Těm byla do konce vyšetřování omezena činnost.

Dominik Bokůvka

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama