Suárez je pro Arsenal až příliš dobrý, rýpnul si Gerrard

31.07.2014, 13:37 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Podle kapitána Liverpoolu by byl tým z města Beatles adeptem na titul, kdyby měl dál v kádru Luise Suáreze. Tomu loni Steven Gerrard poradil, aby nechodil do Arsenalu.

Útočník Luis Suárez letos v létě přestoupil do Barcelony. Kdyby to neudělal, stal by se Liverpool podle jeho kapitána Stevena Gerrarda jedním z hlavních adeptů na titul v Premiér League. Gerrarda naštvalo, když uruguayský útočník opustil Anfield Road, zároveň se mu ale ulevilo, že neposílil žádný z anglických týmů. Třeba pro Arsenal, který se loni Suárezovi dost dvořil, by byl dle slov zkušeného záložníka až příliš dobrý.

Gerrard přiznává, že v prvních chvíli ho zpráva o Suárezově přestupu na Nou Camp dost „vzala“. „Pevně věřím, že kdyby zůstal, byli bychom jasnými favority. Jsem zklamaný, že ho vidím odcházet, ale jsem rád za něj, že má to, co chtěl a co si zaslouží. Od prvního dne byl fenomenální v tréninku i v zápasech,“ řekl Steven Gerrard deníku The Daily Telegraph.

„Jeho manželka je z Barcelony a navíc si nemyslím, že je možné nějak závidět nebo pomlouvat hráče, který pracoval tak tvrdě, aby naplnil svůj sen. Když řekl, že jde do Barcy, nešlo nic namítat. Jeho snem bylo od prvního dne hrát za Real Madrid nebo Barcelonu. Loni v létě, když trénoval sám, jsem s ním jednou mluvil a řekl jsem mu: Nechoď do Arsenalu,“ pokračoval Gerrard.

„Byl bych velmi smutný a zklamaný, kdyby šel právě do Arsenalu. Při vší úctě k tomuto klubu, řekl jsem mu na rovinu, že je pro Gunners až příliš dobrý. Řekl jsem mu, že pokud nastřílí víc než třicet branek, dočká se nabídek od Realu nebo Barcelony,“ uvedl slavný anglický záložník, jenž nedávno pověsil na hřebík reprezentační kopačky.

Podle Gerrarda slýchával Suárez loni od lidí kolem sebe špatné rady typu: Musíš hrát Ligu mistrů a je jedno, v jakém dresu. „Mám jisté zkušenosti a vím, že pokud hrajete dobře, španělské kluby se vám ozvou. Akorát jsem si v jeho vlastním zájmu myslel, že by bylo dobré, kdyby fanouškům Liverpoolu věnoval ještě jeden rok. To si myslí hodně lidí. Ale snem hráčů je být v Realu nebo Barce, taková je realita.“

Ve snaze navázat na druhá místa docházelo v minulých letech u Liverpoolu spíše k razantnímu pádu tabulkou. Podle Gerrarda ale není důvod myslet si, že by se něco takového mělo v následujícím ročníku opakovat. „Když jsme na stříbrné pozice dosáhli v letech 2002 a 2009, vždycky mi přišlo, že nám chyběla víra, že můžeme vystoupat na vrchol. Loni jsme ale až do konce bojovali o titul a to nám dodalo jisté sebevědomí. Je jiné, když jste druzí a ve skutečnosti daleko od titulu, než když o trofej přijdete až v samém závěru.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama