Arsène Wenger

Sanogo i Campbell zůstanou v týmu, říká po zápase s Benfikou Wenger

02.08.2014, 20:41 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

První den Emirates Cupu je za námi a Arsenal svého soupeře, portugalskou Benfiku Lisabon deklasoval 5:1. Ústřední postavou zápasu byl Yaya Sanogo, který byl společně s novými posilami „Kanonýrů“ hlavními tématy pozápasové tiskové konference.

O Sanogově čtyřech gólech...
Takový je fotbal. Vždy vás dokáže překvapit.

Zda je vítězství signálem lepších časů...
Z dnešního zápasu je těžké vyvozovat jakékoliv závěry. Benfika může být v jiné fázi přípravy než my. Ještě nejsme plně připraveni, ale nejvíce pozitivní dnes bylo, že jsme během důležitých pasáží hry hráli fotbal, který chceme hrát. Naše hra je založena na pohybu, technických dovednostech a pospolitosti v útočné třetině hřiště, a to bylo dnes dobré.

O potenciálu Sanoga a Campbella...
Starosti bych měl, pokud by nehráli dobře. Je pravdou, že musíme činit jistá rozhodnutí, když všichni hrají skvěle. Ale to je přeci to co chceme, aby hrál každý dobře. Samozřejmě potřebují hrát, ale potřebují hrát tady. Sanogo přišel loni zadarmo, šest měsíců jsme s ním tvrdě pracovali a od ledna bylo vidět, že se pomalu zlepšuje. Poté, co jsme s ním tak tvrdě pracovali, chceme, aby tady zůstal.

O Joelovi Campbellovi...
Campbell si vedl skvěle. Líbí se mi jeho hra, je dobrý na balonu, je kreativní, týmový a má také dobrý poměr mezi individuálními dovednostmi a týmovým přístupem, ten je v sobě velmi těžké najít.

Zda za Campbella dorazila nějaká nabídka...
Ne. Není jediný důvod nechat ho jít. 

Na dostupnost hráče na hostování...
Ne, ani to ne. Chci si ho tu nechat.

O Alexisovi...
Není ještě úplně fit, ale už několika svými náběhy ukázal, že bude nebezpečný. Může hrát jak na křídlech, tak z prostředka. Zítra určitě odehraje na křídle jeden poločas. Není sice ještě v kondici, ale za týden by to mělo být mnohem lepší.

O Sanogově sebevědomí...
Sanogo byl v podstatě dva roky předtím, než se k nám připojil, zraněný. Když se podíváte na jeho gólové statistiky než byl zraněný, jsou ohromující. Když se minulou sezonu vrátil, nedařilo se mu se střelecky prosadit. Dnes bylo vidět, že poté co vsítil první gól, neměl problém přidat další. Má tu velkou budoucnost, vždyť je mu teprve 21 let. Má něco podobného s Adebayorem, je silný, má silné tělo, stejně tak ale i technické dovednosti. 

O Chambersovi...
Myslím, že hrál vskutku dobře. Byl inteligentní, činil správná rozhodnutí a byl dobrý ve vzduchu. Je mu 19 let a jeho výkony jsou velmi slibné. Říkal jsem vám, že bude mít anglické jádro týmu, musíte mi věřit, pomalu vám připravím dobrý národní tým. 

O zraněních...
Diaby nebyl v sestavě, chodí jen trénovat, ale zraněný není. Zelalem také nemá žádný problém, ale mohl jsem na soupisku dát jen 22 hráčů. 

O příliš mnoha hráčích v týmu...
Je to pravda, ale vy pořád chcete, abych nakupoval další. Kam bych je měl dát? 

Zda podal nabídku za Samiho Khediru...
Ne.

Zda se na Khediru dotazoval...
Co je podle vás dotazování? 

O Khedirově dostupnosti...
Nevím. Podle novin k dispozici je.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama