Miluji výzvy, těší se na boj o post jedničky Szczesny

05.08.2014, 12:25 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Davida Ospinu možná do mistrovství světa nikdo neznal. Tento brankář však dotáhl kolumbijský tým až do čtvrtfinále a strhl se o něj velký zájem. Ospina se nakonec z Nice stěhoval do Londýna. Nyní bude dělat velkou konkurenci Wojciechu Szczesnému.

Pětadvacetiletý Ospina přišel po tom, co Lukaszi Fabianskemu skončila v Arsenalu smlouva a zadarmo tak posílil jiný klub z Premier League – Swansea City. Kolumbijský brankář při svém příchodu prohlásil, že hodlá bojovat o místo jedničky. Svůj názor o boji o post mezi tyčemi vyjádřila i brankářská jednička loňské sezony Wojciech Szczesny.

„Miluji výzvy. Očekával jsem, že přijde nový brankář. Ale hodlám pokračovat v tom, co jsem dělal doteď. Tedy makat na plno, snažit se vydat ze sebe maximum a podávat co nejlepší výkony. Snad to bude stačit. Fabianskému bych touto cestou chtěl popřát ve Swansea jen to nejlepší.“

Brankář, který za nedlouho oslaví 24. narozeniny, odchytal celý druhý zápas Emirates Cupu, ve kterém Arsenal nakonec podlehl Monaku 0:1.

„Bylo by krásné vyhrát pohár na turnaji, který pořádáme. V předsezonní přípravě jsou ale důležitější věci. V prvé řadě se chceme co nejlépe připravit na Community Shield a potom i na první zápas nové sezony s Crystal Palace,“ odhaluje priority rodák z Varšavy.

„Loňská příprava byla podstatě delší. Dokonce jsme stihli odehrát několik utkání v Asii. Teď je to díky mistrovství diametrálně odlišné. Vracíme se však pomalu do formy a každým dnem se to jen zlepšuje. V minulé sezoně jsme se drželi čela tabulky a nakonec jsme vyhráli FA Cup. V létě přišli nějací hráči a jsme tak zase o něco silnější. Sebevědomí nechybí a v nové sezoně budeme bojovat o titul,“ neskrývá odhodlání hráč s číslem 1 na zádech.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama