Arsene Wenger

Byl to frustrující zápas, Tottenhamu jsme gól darovali, zlobí se po derby Wenger

28.09.2014, 09:35 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

První North London derby sezony je za námi. Arséne Wenger už v prvním poločase vinou zranění přišel o dva hráče, jeho sveřenci navíc museli dotahovat po té, co po veliké chybě inkasovali. Manažer po zápase informoval o stavu zraněných, vyjádřil nespokojenost se zdržováním ze strany Tottenhamu, příliš se mu nezamlouval ani výkon rozhodčího.

Zda si Arsenal zasloužil vyhrát...
Myslím si to. Když se podíváte na počet střel a držení míče Tottenhamu, tak dosáhli skvělého výsledku. 

O frustraci z výsledku...
Ano, byl to zápas, který můžete vyhrát, pokud soupeři nedarujete gól. Soupěř vyčkával, bránil hluboko a chtěl nás trestat z protiútoků. Měli jsme asi 70 procent držení míče, ale v takovýchto situacích musíte být trpěliví. Nepomohlo nám ani nucené střídání dvou hráčů v prvním poločase. V poslední půl hodině zápasu, kdy jsme kontrolovali hru, jsme mohli střídat už jen jednou, měl jsem pouze jednu možnost posílit útok, což je v takovémto zápase málo.

O inkasovaném gólu...
Ztratili jsme míč na naší polovině. Ale musím svůj tým pochválit, protože jsme opět prohrávali, ale opravdu jsme se snažili a tvrdě pracovali. Za tu dobu, co tu jsem, jsme takovouto převahu v držení míče proti Tottenhamu měli jen párkrát, ale také oni zaslouží pochvalu, bránili dobře. Younes Kaboul a Jan Vertonghen si vedli dobře, stejně tak i Hugo Lloris. Opět také využili každý moment k tomu, aby se hrálo co nejkratší čas. Chtěl bych také jednou vidět rozhodčího, který si s tím poradí. 

O tom, proč Alexis nenastoupil v základní sestavě...
Nebyl v tom žádný zdravotní důvod, prostě jsem zvolil jinou základní sestavu.

O možné penaltě pro Arsenal...
Myslím, že to penalta byla, ale rozhodčí rozhodl, že nebyla. Měli byste se zeptat jeho proč.

O zdržování ze strany Tottenhamu...
Snažili se o jediné, tahat čas. Zpomalování je hry normální, tomu naprosto rozumím. Ale rozhodčí je na hřišti od toho, aby zajistil co nejplynulejší průběh zápasu, a byl bych rád, kdyby to angličtí rozhodčí aspoň pro jednou udělali. Lidé na stadionech platí za to, že se jdou podívat na fotbal. Chtělo by to mít k těmto lidem trochu respektu.

Zda měl rozhodčí udělit za zdržování žlutou kartu...
Samozřejmě, ihned. Když si brankář vezme míč, jde s ním z jedné strany vápna na druhou a dostal by žlutou kartu, příště si to rozmyslí, a bude rozehrávat tam, kde si vzal míč. 

Zda o tom mluvil s rozhodčím...
Ne, jsou to profesionálové. 

O zraněných hráčích...
Nevím, na jak dlouho budou zranění mimo hru.

O jaká zranění se jedná...
 Myslím, že u Ramseyho o stehenní sval, u Artety lýtko. Wilshere má problém s kotníkem.

Zda je zraněním Ramseyho a Wilshera znepokojen...
Když se podíváte znova na incident Jacka Wilshera, byl atakován, a zvrkl si kotník. Ramseyho zranění mě znepokojuje, protože má něco se stehenním svalem. Nerozumím tomu, protože v týdnu odpočíval, do zápasu proti Southamptonu jsem ho nezapojil. Je to překvapení, obvykle je velmi odolný.

O penaltovém incidentu, zda se měl Arsenal vehementněji dožadovat odpískání pokutového kopu...
Podle pravidel se o penaltě nerozhoduje podle inzenzity dožadování se o ni. Ale může to mít vliv.

O tom, jestli všichni tři dnes zranění hráči budou chybět i proti Chelsea...
Nevím co Wilshere, zbylí dva určitě ano.

Co to znamená vzhledem k tomu, že se v týdnu hraje Liga Mistrů...
Náhle máme málo hráčů, protože jsme dnes přišli hned o tři. A to už máme dva dlouhodobě zraněné hráče a nesmíme zapomenout také na Walcotta, to už je šest. Diaby ještě není plně připraven, takže už je to celkem starost.

Zda bude Wilshere proti Galatasarayi schopen hrát...
Nevím.

Na start ligové sezony...
Je to frustrující. Pozitivem je, že jsme neprohráli, ale připravili jsme se o čtyři body v zápasech, ve kterých jsme hráli dobře. Musíme si udržet šňůru neprohraných zápasů a myslím, že se nám začne dařit zápasy na místo remíz vyhrávat. Pokud bychom dnes neinkasovali jako první, myslím, že bychom vyhráli. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama