Tátovi jsem řekl, že je čas se trefit. Jsem rád, že se to povedlo, oddechl si Ox

30.09.2014, 17:03 – Monika Gordíková / arsenal.com

Alex Oxlade-Chamberlain chce být větší hrozbou před brankami soupeřů. Nehodlá však zapomínat na své další povinnosti.

Alex Oxlade-Chamberlain svou víkendovou trefou zajistil Arsenalu bod z derby s Tottenhamem. Byla to první trefa jedenadvacetiletého záložníka v této sezoně. Tuhle statistiku by rád zlepšil. „Samozřejmě, že bych rád střílel více gólů, ale to se snadněji řekne, než udělá. Tátovi jsem před utkáním se Spurs řekl, že už jsem zahodil dost šancí a je čas se trefit,“ řekl Ox.

„Jsem moc rád, že mi to podařilo. Souhlasím s tím, že střílení branek je něco, v čem se chci zlepšit. Cítím totiž svůj vlastní potenciál, že bych mohl být lepší. Určitě na tom budu pracovat, ale rozhodně nebudu zapomínat na svoji defenzivní roli a na vytváření šancí pro ostatní,“ pokračoval záložník.

Střetnutí s Tottenhamem si užil. Když ale Arsenal prohrával, nebylo mu úplně nejlépe. „Prohrávat se Spurs 0:1 je vždycky na nervy, protože nikdy nechcete prohrát. Ale řekl bych, že jsme poměrně dobře zareagovali. Po vyrovnání jsme začali soupeře tlačit,“ nechal se slyšet pro oficiální stránky klubu.

V prvním poločasu si podle Oxe on i jeho spoluhráči až příliš uvědomovali důležitost klání. Druhá půle už byla o poznání uvolněnější. „Ve druhé polovině mi přišlo, že jsme se dost zklidnili. Začali jsme si lépe přihrávat a dostali se o něco víc do hry.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama