Je pro mě ctí zde být, těší se z výročí Wenger před kláním s Galatasarayem

01.10.2014, 09:50 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Ve středu tomu je již 18 let, co Arséne Wenger poprvé usedl na lavičku Arsenalu. A tohle úctyhodné výročí bude chtít jistě oslavit třemi body z domácího zápasu proti Galatasarayi Istanbul. A právě nejbližší utkání je tím, k čemu francouzský boss pravidelně věnuje pozornost. Jinak tomu nebylo ani na úterní předzápasové tiskové konferenci.

O důležitosti domácích zápasů v Lize mistrů…
K postupu většinou potřebujete minimálně deset bodů, takže v podstatě stačí zvládnout všechna domácí utkání a v jednom venkovním uhrát dobrý výsledek. My však v Dortmundu podali bídný výkon a je nejvyšší čas to odčinit. Možná nám pomůže i to, že nyní jsme kvůli prohře v Německu pod větším tlakem. Pravda je, že neprohráváme moc zápasů, ale chceme se dostat na vítěznou vlnu.

O Kieranu Gibbsovi…

Zase se posunul o krok dál. Jako by si začal plně věřit, věřit svému tělu a svým schopnostem. V sobotním klání hrál Gibbs velmi dobře, obzvlášť ve druhé půli. Jeho rozvoj brzdila četná zranění, vždy chvíli hrál a chvíli zase laboroval. A hráč potřebuje hrávat pravidelně a být s týmem, má-li se dál rozvíjet. Pokud z toho vypadnete, byť na chvíli, tak jde vaše sebevědomí dolů a vaše nejistota je na hřišti vidět.

Na srovnání Kierana Gibbse s Ashleym Colem…

Cole je hráč, z kterého by si Gibbs mohl vzít příklad. Ať už se okolo něj točily jakékoliv fámy, když nastoupil k zápasu, vždy splnil, co měl, a odevzdal maximálně profesionální výkon. Už proto si zaslouží uznání.

O svém výročí osmnácti let ve službách Arsenalu…

Soustředím se nyní na utkání s Galatasarayem. Je pro mě ale obrovskou ctí, že jsem mohl strávit tak dlouhý čas v top klubu, jakým je Arsenal. Nechci se teď před zápasem příliš ohlížet do minulosti, na to ještě budu mít dost času. Jsem však nesmírně rád, že tu jsem a že mohu dělat svou práci, kterou je momentálně domácí zápas, který chceme vyhrát.

Na otázku, zda se někteří hráči zúčastnili tréninku zaměřeného čistě na útočné rohy…

Od víkendového utkání nebylo příliš času na takové věci. Víme však, že jsme v utkání s Tottenhamem měli 70% držení míče a patnáct rohů k tomu a z toho bychom měli určitě vytěžit více. Na našich standardních situacích budeme muset zapracovat.

O Giroudově prodloužení kontraktu…

Naším cílem je stabilizovat jádro týmu, které je nyní složené především z mladých anglických hráčů. Giroud je pro nás dalším důležitým prvkem.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama