Arsène Wenger

Přechod do útoku byl dobrý a hráli jsme rychle, komentuje Wenger výhru nad Galatasarayem

02.10.2014, 10:55 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Hráči Arsenalu svému manažerovi k výročí osmnácti let na lavičce „Kanonýrů“ nadělili přesvědčivé vítězství 4:1 nad Galatasarayem. Arséne Wenger po zápase nemohl nehovořit o Dannym Welbeckovi, který dal hattrick, okomentoval také červenkou kartu Wojciecha Szczesného nebo zákrok Felipe Mela na Alexise.

O zakončování Dannyho Welbecka...
Hráli jsme ve správném tempu a Danny byl na konci našich pěkných akcí. Dnes jsme měli dobrý přechod do útoku i zakončování. Samozřejmě je dobře, že pomalu získává sebevědomí, a umí si se zakončením poradit. Je vidět, že potenciál má, nyní ho začíná dokazovat. Snad mu ten hattrick dodá potřebné sebevědomí.

Jestli je pohled na jeho zakončení povzbudivý...
Ano. Hráli jsme rychle, měli dobrý přechod z obrany do útoku, dobře hráli i obě křídla. Nechyběla nám ale ani rychlost uprostřed hřiště, což jim dělalo problémy.

O Welbeckovi a jeho gólů po nábězích za obranu...
Vědět, že máte dobrou šanci nastoupit i v dalším zápase, vám vždycky pomůže. Pro mě je důležité, že se sehrál s týmem, pracuje pro tým. Má pozitivní přístup, je to týmový hráč, ne jen zakončovatel. Chce pomoct týmu, což se naučil, když nastupoval na křídle.

O pohodlném vítězství...
Před zápasem nikdy nevíte, jak to bude těžké, ale do zápasu jsme dobře vstoupili. Byli překvapeni naší rychlostí. Zápas jsme přestali kontrolovat až za stavu 4:1, když jsme hráli v deseti. Párkrát nás podržel dobrými zákroky David Ospina, takže se ukázalo, že Galatasaray má kvalitu. Když jsme jim dovolili hrát, byli nebezpeční. Možná pro ně byla první hodinu zápasu naše rychlost problémem. 

O Melově zákroku na Alexise...
Mohla to být červená. Budu se na to muset znovu podívat, ale z mého pohledu to vypadalo na červenou. Vystřídal jsem Alexise po vyloučení, abychom se víc soustředili na bránění. Bohužel jsem se za svůj život nesetkal s moc hráči, kteří by byli rádi střídáni. 

Zda je Alexis zraněný...
Vypadá v pořádku.

O perfektním povzbuzení před zápasem s Chelsea...
Nebavil bych se teď o zápase proti Chelsea. Rád bych řekl, že po svém příchodu na hřiště hrál David Ospina velmi dobře. Když nastoupil, už jsme nedominovali a on předvedl dobrý výkon.

O zápase proti Prandelliho týmu v porovnání s týmem Terima...
Fatiha Terima mám rád. Při našich schůzkách se dost shodujeme, odvádí v Turecku dobrou práci. Je ale těžké porovnávat tyto dva týmy. Náš zápas v Turecku bude určitě mnohem těžší, protože tento tým má talent. Prandelliho respektuji, ještě svůj tým poznává. Pokud jste zde byl, když jsem začínal, jste novinářem alespoň osmnáct let, to také není špatné.

Zda bude moct Jack Wilshere nastoupit proti Chelsea na celých 90 minut...
Ano.

Zda se O Welbeckovi naučil něco, co předtím nevěděl...
Že umí dobře zakončit. Překvapením byl, že má také velmi dobrou techniku a umí dobře nahrávat. A nevěděl jsem, že je až tak rychlý. Upřímně, o jeho rychlosti jsem věděl, ale on je přímo elektrizující, je opravdu velmi rychlý.

O Szczesného koncentraci...
Ztratili jsme míč na vlastní polovině, nevynuceně,načež následovala kolmá přihrávka. Viděl jsem ho vybíhat a myslel si, že asi celou situaci přečetl dobře. Snažil se vyběhnout, ale nestihl to, takže způsobil penaltu, to se může stát. Větší chybou byla ztráta míče na naší vlastní polovině, to může být vždy nebezpečné a my to neubránili dobře.

 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama