Arsène Wenger

Jsme odhodlaní pomstít loňský debakl, věří Wenger před zápasem na Stamford Bridge

04.10.2014, 10:40 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

V neděli se Arsenal střetne s Chelsea, na jejichž stadionu minulou sezonu Wengerovi svěřenci utrpěli debakl 6:0. Francouzský manažer se vyjádřil nejen k loňskému střetnutí, ale také k Fabregasovi, který poprvé nastoupí proti Arsenalu. Padly také otázky na situaci Podolského v týmu, nebo na útočníka Chelsea, Diega Costu.

Na fakt, že poprvé od svého odchodu proti Arsenalu nastoupí Cesc Fabregas...
Nepřeji mu nic zlého, je to skvělý hráč. Mám ho rád nejen jako hráče, ale i jako člověka. Odešel od nás, což musíme respektovat, protože jsme všichni profesionálové. Jsem si jistý, že jeho kariéra bude skvělá, protože je vynikajícím hráčem. Když se pak ohlédne zpět, zjistí, že Arsenal i já jsme na jeho kariéru měli velmi pozitivní vliv, to nemůže nikdo zpochybnit.

O jeho návratu na anglické trávníky, ale v dresu Chelsea...
Po jeho odchodu jsme koupili Özila jako hráče do ofenzivy, máme Cazorlu, Wilshera, Ramseyho, Chamberlaina, to všechno jsou ofenzivní hráči. Nepotřebovali jsme přivést dalšího, to dává rozum, už jen z hlediska rovnováhy v týmu. Myslím, že tohle rozhodnutí je snadné pochopit. Myslím, že každý má právo jít tam, kam chce. Musíme rozhodnutí ostatních lidí respektovat. Nemůžeme nikomu bránit jít tam, kam chce.

O Costovi, který se v Premier League rychle adaptoval a dokázal vstřelit už osm gólů...
Nikoho jsem nikdy neviděl se tak rychle adaptovat, zvládl to opravdu fantasticky. Má všechny vlastnosti, které u útočníka vyžadujete - je vždy soustředěný, odhodlaný, připravený bojovat. Opravdu na mě zapůsobil. Má spoluhráče, kteří mu dokáží vytvářet šance, najít ho průnikovými přihrávkami, jako je Fabregas nebo Hazard. Je efektivní, má skvělé načasování náběhů, neskutečné odhodlání, je to prostě zabiják, má to v sobě. Já jen doufám, že se v neděli trochu odadaptuje. 

O zápase na Stamford Bridge v minulé sezoně, který skončil debaklem...
Nebyl to špatný den, byl přímo katastrofální. Jsme odhodlaní a hladoví se v neděli pomstít, jsem přesvědčen, že naši šanci toto zaváhání napravit využijeme. Po deseti minutách jsme prohrávali 2:0 a hráli v deseti. Museli jsme se snažit útočit, tím pádem jsme čelili jejich protiútokům. Je to hodně špatná vzpomínka, ale fotbal není o historii, důležité jsou výkony na hřišti, výkon v nejbližším zápase. A my chceme předvést pořádný výkon.

O hladkém vítězství 4:1 nad Galatasarayem, které by mohlo tým před zápasem s Chelsea povzbudit...
Byl to důležitý zápas a my jsme si s ním s přehledem poradili. To je samozřejmě dobře pro sebevědomí týmu, protože předtím jsme podali dobrý výkon proti Tottenhamu, ale zápas nedotáhli k vítězství. Proti Galatasarayi jsme byli mnohem efektivnější. 

Na fakt, že se mu nikdy nepodařilo zvítězit nad týmem pod vedenímJosé Mourinha...
V posledních šesti, sedmi letech měli vždy hodně dobrý tým, což v této sérii hraje velkou roli. Na druhou stranu, nemyslím si, že je to zápas mezi dvěma manažery, je to zápas mezi dvě týmy a kluby. Máme dobrou příležitost změnit historii, dosud to pro nás nedopadalo dobře, ale zkusíme to změnit.

O Szcesného červené kartě...
Mluvil jsem s ním a uznal, že zavinil penaltu. Ve fotbale, když se 50x dotknete míče, musíte učinit padesát rozhodnutí. Občas se můžete ve zlomku sekundy rozhodnout špatně. 

O situaci Podolského...
Je to jednoduché, v této chvíli nejsou možné žádné přestupy. Když není přestupový trh otevřen, buď jsou všichni na jedné lodi se zbytkem týmu nebo nejsou, tak to je. V tomto povolání můžete být úspěšný, jen pokud jste plně oddaný týmu. Všechny ty spekulace o přestupu nemá vůbec cenu řešit. Všichni jsme na jedné lodi, chceme v neděli dosáhnout dobrého výsledku a Podolski bude u toho. 

O Welbeckově hattricku...
Dannymu je 23 let. Díky tomu, že teď hraje pravidelně a na svém postu, se zápas od zápasu zlepšuje. Jeho výkony mi dělají radost, ještě se od něj mnohému dočkáme, protože má na čem stavět. Má dobrou techniku, je rychlý a je na tom dobře i psychicky. Myslím, že Diego Costa je pro něj dobrým příkladem k následování. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama