Arsenal nemá páteř a Wengera má každý přečteného, říká před bitvou s Chelsea Joey Barton

05.10.2014, 12:46 – Monika Gordíková / bbb.co.uk

Záložník QPR Joey Barton se pro BBC rozpovídal o současném Arsenalu. Tým ze severu Londýna podle něj postrádá jakousi páteř a charakter.

Fotbalová Anglie je na nohou. Dnes odpoledne změří síly Chelsea s Arsenalem. Fanoušci Gunners věří v dobrý výsledek, zároveň je ale trápí výsledky Arsenalu proti největším soupeřům z posledních několika let. Fotbalista Joey Barton si myslí, že Arsenal postrádá ty pravé tahouny a že ostatní manažeři mají Arséna Wengera přečteného.

„Ve velkých zápasech se jim soupeři dostali pod kůži, vyzráli na ně takticky,“ uvedl Barton. Arsenal, který naposledy ovládl ligu v roce 2004, dokázal zvítězit jen jednou – a šestnáctkrát prohrát – ve dvaceti venkovních duelech proti týmům, které skončili v TOP pětici v posledních pěti letech.

V minulé sezoně Gunners na Stamford Bridge, jednalo se mimochodem o 1000. zápas Wengera na lavičce týmu, utrpěli výprask 0:6. „Tenhle výsledkový záznam je pravděpodobně důvod, proč už tolik let nedosáhli na titul. Vzpomeňme si na Petita, Vieiru, Adamse a další bojovníky. Rozhlédněte se dnes po šatně týmu, nemají tam takové jedince. V pozdějších fázích sezony se jim nedaří, protože – a nerad to říkám – postrádají skutečný charakter a páteř týmu.“

Barton, jenž hrál také za Manchester United, Newcastle a Marseille, se domnívá, že Wenger dokonce odrazuje své hráče od toho, aby se chovali jako lídři. „Jeden hráč mi řekl, že Arsene nemá rád, aby někdo o přestávce, pokud to v prvním poločasu nešlo dobře, zvyšoval hlas. Na takového se pak prý mračí,“ dodal Barton.

„Někdy je ale potřeba někoho povzbudit a je třeba zakřičet. Možná to tedy není Arsenův způsob, ale podle mého jim tohle schází. Z psychologického hlediska jsou manažeři těchto velkých klubů špičkami ve svém oboru a já bych řekl, že mají Wengera přečteného. Ferguson ho měl přečteného, teď ho má přečteného Mourinho. Tohle Arsenalu stojí v cestě.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama