Byli jsme konkurenceschopnější a lépe bránili, ale oni byli pořád lepší, řekl Mertesacker

06.10.2014, 19:22 – Monika Gordíková / arsenal.com

Per Mertesacker, Mathieu Flamini a Jack Wilshere promluvili pro oficiální stránky Arsenalu o víkendovém střetnutí s Chelsea.

Mathieu Flamini:

O porážce…
Jsme hodně frustrovaní, protože si nemyslím, že bychom hráli tak špatně. Byli dobří v protiútocích. Očekávali jsme to, ale oni si zasloužili vyhrát. Jsme hodně zklamaní, protože jsme zrovna byli v laufu, proti Galatasarayi jsme hráli moc dobře. Ale teď se stalo tohle. Musíme si odpočinout a zase se vrátit.

O Cescu Fabragasovi…
Cesc má za sebou skvělý zápas. Úžasně nahrál a celkově hrál dobře.

O lepším výsledku než v předchozí sezoně…
Lepší než v minulé sezoně, ale my jsme tam jeli s cílem předvést super výkon a vrátit se s výhrou.

Per Mertesacker:

O srovnání výsledku s debaklem z minulého ročníku…
Byli jsme teď daleko konkurenceschopnější. To byl první cíl – být lepší než v minulé sezoně. Nevedli jsme si špatně, ale ne dost dobře, abychom dali gól. V obraně jsme udělali dvě špatná rozhodnutí. Nevycházely nám také finální dotyky s míčem – to byl rozdíl. Celkově můžeme říct, že si z toho duelu můžeme vzít něco pozitivního, ale stále toho máme hodně na práci.

O oblasti, ve které Arsenal nebyl dobrý…
V poslední třetině hřiště. Řekl bych, že jsme dobře bránili, ale co se týká útoku, nezvládali jsme poslední přihrávku, poslední dotyky s míčem.

O možné útěše…
Byli jsme konkurenceschopnější a mnohem lépe bránili. Ale jinak byli oni pořád lepší a my se musíme rychle ponaučit.

O překvapení z nepřátelství…
To je normální. Byla to férová hra. Je to ale normální a něco, co lidé chtějí vidět. Snažili jsme se do toho dát úplně všechno, ale nakonec to nestačilo.

O momentech, kdy Arsenal kontroloval hru…
Snažili jsme se mít hru více pod kontrolou a stále jsme si byli jisti obranou. Ve druhém poločasu jsme trochu více riskovali, a to jim přineslo gól. V první půli jsme udělali několik dobrých rozhodnutí a měli několik šancí, ale nedotáhli to do konce.

Jack Wilshere:

O výsledku…
Bylo to frustrující a jsme zklamaní. Byl to samozřejmě lepší výsledek než v minulé sezoně, ale nakonec je to pořád stejné: žádné body a zklamaný tým.

O začátku zápasu…
Cítili jsme se v pohodě. Chtěli jsme v prvních 20, 25 minutách neinkasovat, což se nám při velkých zápasech v minulosti nedařilo. Takže toho jsme chtěli dosáhnout. Pak bohužel přišel menší herecký moment od Edena Hazarda a oni dostali k dispozici penaltu. Tohle nemůžete plánovat.

O druhém poločasu…
Myslím, že jsme si nevedli špatně. Byli momenty, kdy jsme si připadali na vrcholu, nevytvořili jsme si ale jasnou příležitost. Možná, že v jiný den by se nám z toho podařilo vytěžit víc.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama