Situace je nepříjemná, ale nyní stejně nic dělat nemohu, říká Rosický

07.10.2014, 21:20 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Nepříliš příjemné týdny zažívá v Arsenalu český záložník Tomáš Rosický, který v dosavadní sezoně odehrál pouze 134 minut. Po příjezdu na reprezentační sraz byl novináři bombardován otázkami, jak celou situaci vnímá a zda ji plánuje řešit.

Jakoby manažer Arsène Wenger svého dlouholetého svěřence začal nechtěně přehlížet. Tomáš, který v minulé sezoně nastupoval vcelku pravidelně a při své účasti na hrací ploše o sobě vždy dával vědět skvělými výkony, si letos v dresu Arsenalu ještě pořádně nezahrál.

I když se naskytlo už několik možností, kde se nasazení českého záložníka do základní sestavy přímo nabízelo, ať už kvůli rotaci, či zdravotním problémům jiných záložníků, francouzský kouč dal přednost vždy jiným hráčům. Tomáš se do hry dostal naposledy tuto neděli v zápase proti Chelsea, ovšem až v 83. minutě.

I přesto, že bývalý hráč Borussie Dortmund nemá nyní na severu Londýna jednoduchou situaci, na reprezentační sraz přijíždí jako tahoun a kapitán českého týmu, od kterého se stále hodně očekává. Ihned při prvním rozhovoru v Praze byl Rosický novináři tázán, jak situaci vnímá a zdá plánuje nějaké řešení.

„Od posledního reprezentačního srazu se situace nijak nezměnila. Chápu, že vás tyto otázky zajímají, ale opakoval bych se. Samozřejmě spokojen nejsem,“ uvedl na úvod Rosický, který musel následně odpovídat, zda neztratil motivaci k tréninku.

„Motivace do tréninku musí být povinností každého hráče. Pokud bych tuto motivaci neměl, tak bych skončil, to je jednoduché. Je jasné, že to neprožívám dobře, to se nelíbí žádnému hráči, není to pouze o tom, 'že nehraje Rosický' .“

„Pokud mám být upřímný, tak momentálně o tom nepřemýšlím. Není na to čas ani prostor, abych o tom vůbec uvažoval. Vše je uzavřené, dělat stejně nic nemohu. Snažím se být připravený pro případ, kdyby se něco stalo. Momentálně jsem na reprezentačním srazu a soustředím se pouze na následující dva důležité zápasy,“ pokračoval Tomáš.

„Až se bude dát něco řešit, samozřejmě se o tom bude mluvit. Nyní nic dělat nemůžu, pouze poctivě trénovat a být důkladně připraven, kdyby přišla šance. Už několikrát jsem do zápasů nastupoval častěji až v druhé polovině sezony, když se objevilo více zraněných. Musím vydržet a prokázat trpělivost, snad se to otočí. Jiné východisko tady není,“ vyjádřil se kapitán české reprezentace, který se v pátek s jistotou objeví v základní sestavě proti Turecku.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama