V lednu přivedeme obránce, neskrývá Wenger odhodlání před utkáním s Hullem

17.10.2014, 12:05 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com, espn.co.uk

Po týdenní reprezentační pauze se hráči vrátili do svých klubů, kde o víkendu opět zasáhnou do kolotoče Premier League. Arsenal však vinou zranění opět přišel o několik hráčů, které nebude mít Arséne Wenger pro sobotní utkání s Hullem k dispozici. Co na to říká sám manažer? A co by doporučil „mladým Wengerům", kteří by si z něj chtěli vzít příklad?

O sobotním soupeři Hullu City…
Nečeká nás nic lehkého. Hráli jsme s nimi finále FA Cupu a pořádně jsme se u toho zapotili, v sobotu to nebude o nic lehčí. Oproti zmíněnému zápasu také posilnili o několik velmi kvalitních hráčů. Tehdy nemohl hrát Jelavic, navíc koupili Diameho a Hernandeze. Díval jsem se na jejich soupisku a s tím kádrem mohou porazit kohokoliv, opravdu nás nečeká nic lehkého.

O změně při nasazování do losovacích košů pro Ligu Mistrů…
Myslím, že se tím nic moc nezmění. Z mého pohledu to bylo doteď nastavené dobře. Měly by se brát v úvahu výsledky, které uhrajete v Evropě, třeba za posledních pět let. Tak to bylo a připadlo mi to logické. Ale kompetentní lidé se rozhodli to změnit. Nejsem si jist, zda k lepšímu, ale asi s tím dokážu žít bez větších problémů.

O výročí 10 let od posledního vítězného utkání v sérii „Invincibles“…
V tom čase mi to přišlo naprosto přirozené. Prostě jsme hráli a vyhrávali. Ale když se dnes podívám na klubové fotografie, v každém hráči vidím něco výjimečného. Až u těch fotek si člověk uvědomí, jak jedinečný vedl tým. A vůbec nemluvím jen o hráčích základní sestavy. Do té doby se to v Premier League nikomu nepodařilo a nepamatuji si ani z jiných zemí, že by tam nějaký tým odehrál sezonu bez jediné prohry. Jsem na tento počin neskutečně hrdý, těžko by se dal něčím překonat. Chtěl bych však připomenout, že kvalita hráčů, které jsem měl, byla naprosto výjimečná.

O letních přestupech…
V přestupovém okně jsme si vedli nadmíru dobře. Chtěli jsme ještě koupit obránce, ale nenašli jsme žádného vhodného. Pokusíme se to napravit v lednu.

O velké náchylnosti svých hráčů ke zranění…
Opět nás zasáhla řada zranění. Myslím, že to je důsledek Mistrovství světa. Příčinou většiny těch zranění však byla náhoda a neopatrnost.

O spekulacích ohledně svého možného odchodu do Monaka…
Nevim, koho to napadlo, ale je to naprostá lež. Jsem v Arsenalu šťastný.
Na otázku, zda je vhodné mladé reprezentanty po startech za seniorský tým opět přeřazovat do výběru U21…
Moji odpověď znáte. Když hráče „degradujete“ z A-týmu do juniorky, neudělá to dobrotu. A z pohledu mého a klubového je lepší, když hráč dostane radši odpočinek.

O svých nadcházejících pětašedesátých narozeninách…
Nezbývá, než to přijmout. Užívám si svoji kariéru a jsem připraven bojovat tak dlouho, jak to jen půjde. Bojuji vlastně od začátku své kariéry. Otec fotbal vůbec nehrál, takže jsem neměl projitou stopu a musel jsem bojovat a tvrdě makat, abych se dostal tam, kde jsem teď. A dokud se na to budu cítit, budu bojovat dál, abych zůstal na vrcholu.

O tom, jakou radu by dal mladým…
Každý se rodíme s darem pro něco. Mou jedinou radou by bylo, aby si každý našel, co opravdu miluje, a tomu dal vše.

O Anderlechtu, jakožto nejslabším členovi základní skupiny Ligy Mistrů…
V Lize Mistrů nejsou lehká utkání. Prohráli jsme v Dortmundu a nemůžeme si dovolit Anderlecht podcenit.

O úspěšnosti Arsenalu ve venkovních uktáních v Lize Mistrů…
Dortmund ani Neapol doma příliš neztrácejí. I Real Madrid dostal na Dortmundu čtyři góly. Spíše mě zajímá naše hra. Ano, můžete jet na Dortmund a uznat, že soupeř měl zrovna svůj den a i přes veškerou snahu a dobrý výkon se prohrálo. Ale naše výkony ve venkovních utkáních většinou nejsou nikterak oslnivé.

Na otázku, zda se ve fotbale setkává s rasismem a diskriminací…
Lidé by měli na svých postech být jen za podmínky, že jsou kompetentní k dané práci a rozumí ji. Když se podívám, odkud pocházím a z jakého prostředí jsem se dokázal prokousat až sem, tak bych přál každému, aby měl takové štěstí a aby mu lidé tak věřili. Když žádáte o danou práci, je třeba, aby zaměstnavatel věřil, že vy jste ten, kdo tu práci opravdu zvládne. Ve fotbale se s tím podle mě příliš nesetkáváme.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama