První branka padla po chybě rozhodčího, ta druhá po chybě naší, lamentuje po remíze Wenger

19.10.2014, 12:10 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Pouhý bod vytěžili hráči Arsenalu z domácího utkání s Hullem City. Na Chelsea tak ztrácíme už jedenáct bodů a postavení v Premier League začíná být velmi znepokojující. Klidným nezůstává ani jindy pokojný francouz Arséne Wenger.

O průběhu zápasu…
Jsme zklamaní. Osmdesát procent času jsme drželi míč na svých kopačkách, a přesto se nám podařilo uhrát pouze bod. Velmi frustrující výsledek. Při první obdržené brance se možná můžeme vymlouvat na chybu rozhodčího, za tu druhou si ale můžeme zhola sami. Po poločasové pauze jsme na chvíli ztratili koncentraci a rázem jsme prohrávali. Nemohu říct, že by se moji hráči nesnažili a nedali do zápasu srdíčko. Díky vlastní nesoustředěnosti jsme však inkasovali. Na takové úrovni se podobné chyby trestají. Je nepřípustné, aby se to opakovalo.

Na otázku, zda hráči udělali vše pro to, aby zápas otočili do vítězného konce…
Myslím, že ano.

O úvodní dvacetiminutovce, kdy Arsenal hostům v podstatě nepůjčil míč…
Výsledek vůbec nevypovídá o průběhu zápasu. Nejde jen o prvních dvacet minut, v posledních pěti minutách utkání jsme si vytvořili tři tutovky. Musím soupeře pochválit za velmi organizovanou hru. V podstatě se hrálo jen na jejich půlce. A ve dvaceti hráčích na jedné půlce hřiště je vždy velmi těžké soupeřovu obranu prorazit. O to horší to bylo, když jsme za stavu 1:1 inkasovali. Máme dost zkušený tým na to, abychom tak hloupě posadili soupeře na koně. Za celý zápas vystřelil Hull na branku dvakrát. Na Chelsea jsme zase soupeře pustili ke třem střelám na branku a opět z toho byly dva góly. A vstřelit tři góly není snadné proti žádnému soupeři.

Na otázku, zda by potenciální zkušený obránce v utkání s Hullem pomohl neinkasovat…
Znovu se podívejte na ty góly a pak mi řekněte.

O Wilsherovi…
Je v pořádku. Zda bude ve středu hrát? K dispozici bude.

Na otázku, jaká je nálada v kabině…
Předvedli jsme celkem dobrý výkon. Soupeři jsme však darovali dvě branky a pak už nám nepomohla ani naše snaha. Bojovali jsme do poslední vteřiny, to nemohu hráčům vytknout a za to si zaslouží moje uznání.

Na otázku, čemu připisuje špatný výsledek…
První branka padla po chybě rozhodčího, ta druhá po chybě naší, jak už jsem ostatně říkal.

O tom, že Arsenal ztrácí na vedoucí Chelsea 11 bodů…
Samozřejmě nás to znepokojuje. A ne málo. Ostatní týmy sbíraly body a my jsme zaváhali, začíná to být vážné.