Arsène Wenger

Nedělá mi starosti, že bude chytat Martinez, hlásá Wenger před Anderlechtem

22.10.2014, 10:30 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Wojciech Szczesny dostal v minulém zápase červenou kartu a David Ospina je zraněný. To znamená, že mezi třemi tyčemi proti Anderlechtu Brusel nastoupí mladý Emiliano Martinez. Wenger ale mladému Argentinci věří.

O výkonech a výsledcích Arsenalu...
Podívejte, v Premier League jsme zatím prohráli jediný zápas, ale nemáme dostatek bodů. Prvotřídní výkon znamená naplno využít svého potenciálu, v zápasech je ale občas potřeba i něco víc. A to přesně chceme, být efektivnější. 

O novinkách v týmu...
Chambers se vrací po odpykání trestu, Coquelin s týmem neodcestoval. Stejně tak i Szczesny, který je pro tento zápas suspendován. V bráně ho nahradí Martinez.

O zranění Davida Ospiny...
Je to stejné zranění jako měl po mistrovství světa. Poprvé byl zraněn už při působení v Nice, to měl problém s kolenem. Kvůli tomu mu na noze ochablo svalstvo, navíc svůj návrat uspěchal. Pak se zranil na mistrovství světa a k nám přišel zraněný. Trvalo dva měsíce, než mohl znovu hrát. Musel jsem ho dát do zápasu proti Galatasarayi nerozehřátého a nepřipraveného a zranění se mu obnovilo. Je ze hry na dva až tři měsíce, musíme teď být velmi opatrní, protože se jedná o opětovné zranění stehna, což je velmi obtížné, je to dlouhodobé zranění. 

O Martinezovi, který se v zápase postaví do branky...
Je o 2 roky starší (než při posledním zápase za Arsenal, vítězství 7:5 proti Readingu ve 4. kole League Cupu - pozn. redakce) a je zkušenější. Věřím mu, na hostování v Sheffieldu Wednesday loňskou sezonu získal zkušenosti, a když hrál za nás, vedl si dobře. Nedělá mi starosti, že bude chytat on. Musíme mu zápas co nejvíce ulehčit, to znamená bránit dobře jako tým. 
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama