Arsène Wenger

V posledních pěti minutách hrají velkou roli nervy, říká k zápasu s Anderlechtem Wenger

23.10.2014, 10:23 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Za pět minut dvanáct, tak by se dal komentovat zvrat v zápase Anderlecht - Arsenal. Kanonýři nakonec zvládli utkání otočit a vyhrát, Arséne Wenger si ale dobře uvědomuje, že to bylo s notnou dávkou štěstí. Kromě průběhu zápasu okomentoval výkon Martineze v bráně, výkon a situaci v týmu, Lukase Podolského a mnoho dalšího.

Zda to bylo pěkné zakončení jeho narozeninového dne...
Byl to pěkný konec zápasu. Hráli jsme proti velmi dobře hrajícímu Anderlechtu, hráli organizovaně, byli soustředění, rychlí v přechodu do útoku a dobře si vedli také v osobních soubojích. V prvním poločase jsme kontrolovali hru, ale nevytvořili si žádnou šanci. V druhé půli jsme trochu víc otevřeli hru a byli jsme z protiútoku potrestáni. Myslím, že nejdůležitější bylo neinkasovat druhý gól, měli šanci, kterou nevyužili. Nakonec kvalita hráčů, kteří přišli z lavičky, a naše zkušenosti nám zajistili vítězství. Bylo to už trochu nečekané, ale když jsme prohrávali jen o gól, věřil jsem, že alespoň bod získáme. Nakonec si odvezeme body tři, což je po kvalitním výkonu, který Anderlecht předvedl, nečekané. 

Jestli věděl, že přijde vyrovnávací gól...
Ze zkušeností jsem věděl, že v posledních pěti minutách v Lize mistrů velkou roli hrají nervy. Museli jsme se do posledních pěti minut dostat bez dalšího inkasovaného gólu, samozřejmě kdyby dali druhý gól, je po zápase. Věřil jsem a přestože to tak nevypadalo, stalo se. Na konci zápasu jsme už riskovali, ale vyplatilo se to. Byla to trochu hazardní situace, která se v těchto typech zápasech stává, a dnes se vyplatila. Jasné je, že to nebylo přesvědčivé vítězství. 

Jestli byl hrdý na týmového ducha nebo se strachoval o výsledek...
Obojí, trochu jsem se i bál. Ale projevili jsme týmového ducha, museli jsme jít za vítězstvím. Zklamáním je, že jsme si dnes nevytvořili více šancí, ale připisuji to z části i tomu, že Anderlecht dobře bránil.

O výkonech Lukase Podolského a Emiliana Martineze...
Myslím, že nemusím moc dodávat. Neměl jsem o našeho brankáře strach, protože je kvalitní a dobře zvládá stres. A víme, že Podolski umí vždy skórovat. Je zklamaný a já mu rozumím. Ale je pro nás také důležitý, což dnes dokázal a důležitý bude i v následujících měsících. Musí se po mistrovství světa dostat do optimální fyzické kondice, což už skoro bude. 

Zda byl Podolski v létě blízko odchodu...
Nikdy nebylk blízko odchodu. Má 115 zápasů za německou reprezentaci, to není náhoda, poukazuje to na jeho kvality. Je to hráč, u kterého chcete, aby měl v pokutovém území míč. Jeho střela je fantastická, přesná, s velmi krátkým nápřahem. Už předtím málem skóroval a věděl jsem, když šel na hřiště, že může dát gól. 

O belgickém fotbale...
Mám pro belgický fotbal jen slova uznání, protože jsem tu opět dost trpěl. Znovu dnes ukázali, že produkují mnoho kvalitních hráčů, přestože jsme si mohli myslet, že všichni jejich prvotřídní fotbalisté působí mimo Belgii. Ale produkují dobré hráče, protože odvádí pozoruhodnou práci se svojí akademií, o čemž jsme se dnes mohli přesvědčit. 

O dalších dvou zápasech ve skupině Ligy mistrů...
Nejprve musíme vyhrát příští zápas, doma proti Anderlechtu. Naučili jsme se toho o nich dnes hodně, a když ej porazíme, máme dobrou šanci postoupit dál. Pak hrajeme doma s Dortmundem a uvidíme, co bude v našich silách. 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama