Po MS stále hledám motivaci, přiznává Mertesacker

24.10.2014, 18:23 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com, skysports.com

Německý obránce Per Mertesacker po nepříliš úspěšném individuálním i týmovém vstupu do sezony přiznal, že od letního triumfu na světovém šampionátu v Brazílii postrádá motivaci a vyrovnanost ve výkonech. Nejen on, ale i celý tým je dle jeho slov odhodlán zlepšit dosavadní hru a pravidelně navyšovat bodové zisky o co nejvyšší možný počet.

Arsenal v posledních týdnech nezažívá příliš pozitivní období. Výsledkově se tým trápí, když v prvních osmi ligových kolech dokázal pouze dvakrát zvítězit, pětkrát si se soupeřem body rozděloval a jednou musel zkousnout nepříjemnou porážku s vedoucí Chelsea. Naposledy se musel celek Arséna Wengera v ligovém duelu s Hullem smířit pouze s remízou 2:2. Bodový zisk navíc zachránil Danny Welbeck brankou až v úplném závěru.

Právě ve zmíněném zápase na Emirates Stadium nesl velkou zodpovědnost za dvě inkasované branky zástupce kapitána Per Mertesacker, který dle svých slov po dlouhé minulé sezoně stále hledá potřebný balanc ve výkonech a motivaci.

„Je to pro mě nyní velmi obtížné, jelikož minulá sezona byla opravdu dlouhá a získat zpět motivaci není jednoduché. I když se výkonnostně pomalu vracím zpět, stále cítím, že to není úplně ono. S množstvím odehraných zápasů jsem stále více přesvědčen o tom, že mi nechybí víra ani správná mentalita, tudíž se snad dokáže brzy vrátit i motivace.“

Třicetiletý fotbalista, který po zmíněném triumfu v Jižní Americe ukončil reprezentační kariéru, navíc přiznává, že tento obrovský úspěch ještě nestihl ani pořádně vstřebat, jelikož se vše dělo a stále děje velmi rychle. „Neměli jsme ani čas to pořádně oslavit. Teprve postupně si uvědomuji, co jsme vlastně dokázali. Stále mi to pořádně nedochází, to přijde možná až tak za pět či deset let.“

Kromě individuálních nedostatků v aktuálních výkonech si je Mertesacker též vědom, že ani výkony celého týmu nejsou momentálně obrazem toho, čeho je Arsenal ve skutečnosti schopný.

„Všichni vidí, že jsme měli opravdu náročný start do sezony. Ani s naší sebedůvěrou to nevypadá ideálně. Charakterově i mentálně jsme na tom sice dobře, ale fotbalově nám stále něco chybí. S míčem nejsme již tak přesvědčiví jako v loňském roce. Musíme si přiznat, že nehrajeme nejlépe, a začít tvrdě trénovat.“

„Naše rozehrávka potřebuje ještě velké zlepšení, abychom mohli dostávat soupeře více pod tlak. Nesmíme též ztrácet tolik zbytečných míčů ve středu hřiště a roztáhnout naši hru do stran. Pouze zakončování nám nedělá takový problém, díky čemuž věřím v zlepšení hry. Po poslední výhře jsme navíc byli všichni velmi šťastní, což nás stmeluje a opět dodává víru. To vše nám jistě pomůže, abychom se vrátili na vrchol našich schopností,“ nepochybuje po tříbodovém zisku na hřišti Anderlechtu Brusel rodák z Hannoveru.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama