Arsène Wenger

Jsme rádi, že jsme vyhráli, komentuje Wenger zápas proti Sunderlandu

25.10.2014, 23:30 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Díky dvěma gólům Alexise si Arsenal poradil se Sunderlandem a veze si do Londýna tři body. Wenger novinářům sdělil své pocity ze zápasu, okomentoval výkon Alexise, vyjádřil také soucit Mannonemu, který Arsenalu daroval druhý gól.

Na spokojenost se zápasem...
Samozřejmě jsem rád. Hráli jsme ve středu, na druhou stranu Sunderland minulé kolo prohrál vysokým rozdílem. Před zápasem jsme chtěli získat tři body a to se povedlo. Myslím, že jsme měli zápas až do druhého gólu celkem pod kontrolou. Samozřejmě se mohlo stát, že bychom inkasovali a ztratili body, ale to se dnes nestalo. Byli jsme soustředění, možná jsme nevyužili nějaké situace v útoku a chyběly nám také kvalitnější finální přihrávky. Ale jsme šťastní, že si odvážíme tři body. Vyhráli jsme v Bruselu, vyhráli jsme i zde, dva a půl dne po předchozím zápase, což není nikdy lehké.

O těžkém prosazování se proti obraně Sunderlandu a nevyužitých šancích v druhém poločase...
Může se to stát, Sunderland se soustředil zejména na obranu, protože minulý týden mnohokrát inkasovali. V prvním poločase jim podle mě trochu scházelo sebevědomí, ale v poločase druhém už chodili víc dopředu, a my díky tomu mohli chodit do protiútoků. Když utrpíte tak vysokou prohru, a prošli jsme si tím všichni, rychle ztratíte sebevědomí, zpátky ho ale získáváte mnohem pomaleji. Dnešní zápas Sunderlandu zvedne sebevědomí, myslím, že budou v pohodě. 

O snadných gólech Alexise...
Těžil z chyb, které udělal soupeř. Ale je to velmi kvalitní hráč, je neuvěřitelně rychlý, díky tomu získává míče, které by ostatní hráči nezískali. Dokáže také velmi rychle přejít z útoku do obrany a vybojovat zpátky míč. Toho můžeme využívat.

O soucítění s Mannonem...
Samozřejmě, byl v Arsenalu vychován. Je to stejné jako u ostatních, sebevědomí mu kvůli poslední prohře trochu pokleslo, ale od svého příchodu už mnohokrát prokázal své kvality, a prokáže je i v budoucnu. 

O Theovi Walcottovi...
Kondičně je na tom dobře, musí si ale ještě zvykat na zápasovou zátěž. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama