Chamberlain nešetří chválou na Alexise, Szczesnyho potěšilo čisté konto

26.10.2014, 11:15 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Po zajištění třetího plného bodového zisku v letošní ligové sezoně převládala v pozápasových slovech hráčů Arsenalu především spokojenost. Zatímco Alex Oxlade-Chamberlain zaměřil svou chválu na skvělý výkon hlavního hrdiny utkání, Wojciech Szczesny naopak zvýraznil fakt, že Arsenalu se podařilo udržet míč mimo prostor mezi třemi tyčemi.

Ačkoli Arsenal nepředvedl ani na Stadium of Light přesvědčivý a oku lahodící výkon, tři body si díky obrovským chybám soupeře odvezl. Autorem obou branek a i důvodem chybování Sunderlandu v defenzivní činnosti byl chilský rychlík Alexis Sánchez, který nedal soupeřům ani chvíli oddechu a po zaváháních Wese Browna a bývalého „Kanonýra“ Vita Mannoneho si připsal svou čtvrtou a pátou ligovou branku. Celkově tuto sezonu Alexis dokázal ve všech soutěžích rozvlnit síť soupeře celkem osmkrát.

Díky jeho kvalitním výkonům, které jsou zvláště v úvodu této sezony pro celý tým naprosto klíčové, si takřka pravidelně může užívat slova chvály. Ta poslední po zápase vyslovil jeho spoluhráč Alex Oxlade-Chamberlain, který svého spoluhráče popsal jako neuvěřitelného fotbalistu.

„Je to hráč světové kvality – o tom nás všechny přesvědčil na světovém šampionátu. Navíc jsme byli svědky i toho, co dokázal během svého angažmá v Barceloně. Je to neuvěřitelný hráč, na jehož hře je klíčovými faktory jeho charakter a tvrdá práce – hlavně díky těmto vlastnostem se mu podařilo v tomto utkání skórovat. V mnohém mi připomíná Luise Suaréze, který také neustále běhá za míčem a dokáže si vytvořit příležitost z ničeho. V dnešním utkání se mu to povedlo rovnou dvakrát a skóroval tak v pro tým důležitých částech hry.“

Po středečním těsném triumfu na hřišti Anderlechtu v rámci Ligy mistrů si tak celek Arséna Wengera připsal druhé vítězství v řadě. Dle jednadvacetiletého reprezentanta Anglie to byl triumf zasloužený, i když se na druhou stranu týmu nedařilo v rozehrávce či v zrealizování některých úmyslů.

„Výhru jsme si zasloužili. V držení míče jsme dominovali. V druhém poločase sice začal lépe soupeř a dokázal hru vyrovnat, přičemž se nám v rozehrávce nedařilo úplně podle našich představ. Ale i když se v této věci tolik nedaří, je důležité, abychom se soustředili na defenzivu a zajištění dobého výsledku, což se nám nakonec i podařilo,“ dodal k výkonu na stadium Sunderlandu Chamberlain.

Hlavně o obranných kvalitách a čistém kontu mluvil strážce branky hostujícího celku Wojciech Szczesny, kterého právě zmíněné čisté konto potěšilo ze všeho nejvíce, zvláště proti tak fyzicky nepříjemnému soupeři, jakým celek Guse Poyeta beze sporu je.

„V podobném utkání není tempo hry tolik důležité. Očekávali jsme tvrdou a fyzicky náročnou hru, tudíž jsme museli bojovat, bránit a snažit se skórovat z protiútoků To se nám nakonec i povedlo, což mě nesmírně těší. Navíc se nám již dlouho nepodařilo udržet čisté konto, takže to je další potěšující okolnost. A doufám, že to v podobném duchu bude pokračovat i v nadcházejících duelech a my nebudeme ani nadále příliš inkasovat.“

I přes tříbodový zisk však Arsenal opět nepředvedl naprosto přesvědčivý výkon a svou nejlepší formu tak tým stále hledá. Polský brankář však věří, že on a jeho spoluhráči jsou po tomto týdnu na nejlepší cestě obnovit ztracené sebevědomí a najít svou nejlepší formu.

„Formu získáme pouze tak, že budeme pravidelně vyhrávat. V tomto týdnu se nám to povedlo dvakrát a už se tak nemůžeme dočkat dalšího zápasů. Pouze další vítězství nás dokáží udržet v dobré náladě,“ dodal po výsledkově úspěšném týdnu rodák z Varšavy.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama