Arsenal by měl spolknout pýchu a znovu podepsat Songa, píše Wilson z Daily Telegraph

27.10.2014, 16:42 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Novinář listu The Daily Telegraph ve svém pondělním hodnocení uplynulého fotbalového víkendu soudí, že Arsenal vyloženě volá po hráči typu Alexe Songa.

Ze všech obchodů, které Arsenal udělal v posledních pěti letech, dává nejmenší fotbalový smysl ten, který se týká Alexe Songa. Tak začíná Jeremy Wilson svůj dnešní sloupek o sedmadvacetiletém záložníkovi, jenž je momentálně z Barcelony na ročním hostování ve West Hamu. Podle Wilsona bylo z různých osobních i smluvních důvodů pro Arséna Wengera těžké odolat odchodům Cesca Fabregase, Robina van Persieho a Samira Nasriho.

Kromě nich zmiňuje i Gaela Clichyho, u nějž prý bylo plánováno, že přenechá svůj post levého beka Kieranu Gibbsovi. Odchod Thomase Vermaelena, který se stal „periferním“ hráčem, by mohl znamenat perfektní obchod, kdyby daných 15 milionů liber vyinkasovaných od Barcelony Arsenal vynaložil pro zisk srovnatelné náhrady. „Song ale přede dvěma lety v létě zmizel prakticky bez povšimnutí, navzdory tomu, že v předchozích čtyřech letech odehrál 174 zápasů,“ píše Wilson.

Jeho odchod do Barcelony za 15 milionů liber považuje respektovaný novinář za transfer s „omezeným smyslem“. „Bylo mu 24. Právě přicházela jeho nejlepší léta a stále měl tři roky do vypršení kontraktu. Ano, padaly otázky ohledně jeho přístupu k tréninku, a jestli je dostatečně zodpovědný vůči své pozici na hřišti, ale daleko horší záležitosti se musely vyřešit interně.“

Teď ale podle Wilsona přichází čas na otázku, zda je Wenger připraven vše přehodnotit. Song s největší pravděpodobností po sezoně nezůstane u West Hamu a Barcelona bude pravděpodobně opět otevřená nabídkám na jeho služby. „Jeho schopnost pokrýt čas od času pozici stopera by ho měla činit pro Arsenal ještě přitažlivějším,“ soudí Wilson.

„Pravděpodobně se to nestane, ale pointa je tak jednoduchá. Arsenal má problémy s pozicí středního záložníka. V téhle sezoně v anglické lize si na tomto postu vedou nejlépe pravděpodobně Cesc Fabregas a právě Song. Poté, co jim umožnil se rozvíjet a dělat chyby typické pro mladíky, musí být pro Wengera k vzteku vidět, jak se jim daří jinde,“ uzavírá Jeremy Wilson.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama