Jack je takticky vyspělý, inteligentní záložník, obdivuje hráče před sobotním šlágrem Wenger

21.11.2014, 20:40 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Reprezentační pauza hráčům jen prospěla. Načerpali opět sebevědomí a zapomenuli na nešťastné klubové snažení v posledním zápase na Swansea. Takového názoru byl před pátečním ranním tréninkem manažer Arséne Wenger. V sobotu doma se svým ansámblem přivítá „Rudé ďábly".

O reprezentantech v uplynulém týdnu…
Když se hráčům daří tak, jak tomu bylo v uplynulém týdnu, klub z toho může hodně těžit. Je jen dobře, že si po zklamání na Swansea pročistili hlavu a pozitivně se naladili ve službách svého nároďáku. Jsem rád za Chamberlaina, který dokázal využít jeden z mnoha svých kvalitních náběhů k tomu, aby skóroval. Rád bych, kdyby střílel branky častěji, neboť se každým zápasem posouvá výše a výše. Stoupá mu sebevědomí, dokáže obejít hráče jeden na jednoho, dokáže dát finální přihrávku i vstřelit gól.

Jack zase prokázal kvality moderního záložníka, kdy dokázal bránit i útočit zároveň. Je takticky velmi vyspělý a na své pozici hraje velmi chytře. Ve finální fázi představuje velké nebezpečí, obzvláště když má míč na kopačce. Jeho univerzálnost navíc trenérovi umožňuje dát mu jak defenzivní roli, tak i tu ofenzivní, která je pro něj možná o něco přirozenější.

Na otázku, zda se hráči Arsenalu představí na Euru U21 hraném příští rok v České republice…
Záleží to na Royi Hodgsonovi. Myslím ale, že chce-li uspět na seniorském Euru 2016, není v jeho zájmu přetěžovat své hráče turnajem jednadvacítek. Ten začíná 17. června. Jakmile šampionát skončí, bude začátek července a tehdy začínají přípravné kempy v klubech. A pak sezona. To znamená přes padesát zápasů bez jakékoliv přestávky. To by rozhodně nebyla ideální příprava na seniorský evropský šampionát.

O Giroudovi…
Oproti očekáváním se jeho návrat urychlil zhruba o měsíc. Počítali jsme, že bude k dispozici až po Novém roce. Sice ještě není zcela připraven na zápasové vytížení, ale i přes nucenou pauzu je ve slušné kondici. Jeho zranění si vyžádalo menší chirurgický zákrok. Hojení a následná rehabilitace pak proběhly naprosto bez problému. Olivier má od přírody velmi silné tělo a stále pozitivní přístup, což se na rychlé rehabilitaci také jistě projevilo.

O potenciálních ztrátách před sobotním zápasem…
Alexise jsem ještě neviděl, neboť přistál teprve ve čtvrtek odpoledne. Ještě podstoupí menší vyšetření a uvidíme. Stejně tak Danny Welbeck, který měl menší svalový problém. No a Theo ve čtvrtek ani netrénoval, má lehce natažené tříslo, takže si nemyslím, že bude v sobotu připraven.

O defenzivě s Monrealem na stoperu…
Vinou zranění jsme přišli o dva zkušené hráče – Debuchyho a Koscielneho. Navzdory tomu si defenzivní pojetí hry celého týmu zaslouží mé uznání. Patříme mezi dva celky, které dokážou po své ztrátě nejrychleji získat míč zpět na své kopačky. A vůbec nejméně ze všech týmů pouštíme svého soupeře do finální třetiny hřiště. Když se tam však protivník dostane, pouštíme ho do až příliš velkých šancí. V tomhle vidím naši velkou rezervu.

O sobotním soupeři a jeho aktuálním umístění v tabulce…
Je to neobvyklé a jsem si jist, že se to brzy změní. Aktuální tabulka je jedna věc, ale kvalita hráčů v obou týmech je věc druhá. Čeká nás velmi vzrušující utkání. V posledních vzájemných zápasech jsme několikrát remizovali. Přitom se nám na domácí půdě dařilo výrazně lépe než v Manchesteru. Ten v posledních letech vždy bojoval o titul, což se o nás říct nedá. Nevidím ale důvod, proč bychom tentokrát neměli uspět. Doma si věříme a v posledních pětadvaceti zápasech si držíme velmi slibnou formu.

Na otázku, zda byl před pár lety opravdu jen malý krůček od zisku Lionela Messiho…
Ano, je to pravda. Usiloval jsem o něj zároveň s Fabregasem a Piquém, když jim bylo čtrnáct. Nakonec však přišel jen Fabregas.

A zda Messiho příchod zhatila Wengerova nevůle platit Messiho rodičům byt…
Nepřičítal bych to jen tomu, Messimu se očividně z Barcelony nechtělo.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama