Arsène Wenger

Hrubě jsme chybovali a byli příliš netrpěliví, mrzí Wengera

22.11.2014, 23:12 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal - Manchester United 1:2. Arsenal znovu nevyhrál a dostává se pod tlak. Arséne Wenger na tiskové konferenci hledal příčiny prohry, přestože jeho tým v zápase dominoval a soupeř vystřelil na bránu poprvé v 85. minutě. Vyjádřil se také ke zdravotnímu stavu střídaných hráčů.

O dnešním výkonu...
Zápasu jsme osmdesát procent času dominovali, což se nám proti Manchesteru United po dlouhé době. Nebyli jsme dostatečně efektivní před naší ani před jejich bránou, a udělali jsme v obraně chyby, které dokázali potrestat. Tak bych zápas shrnul. Měli jsme spoustu šancí, jejich gólman je mužem zápasu, to o průběhu zápasu také vypovídá. 

O psychickém bloku v těchto typech zápasů...
Nemyslím si, hráli jsme uvolněně, měli jsme vysoký presing. Díky tomu jsme získávali spoustu balónů a měli velké množství šancí, jak zápas rozhodnout. Pak jsme hrubě chybovali, což vedlo k úvodnímu gólu. Za stavu 0:1 jsme byli příliš netrpěliví, nebyli jsme dostatečně obezřetní a dovolili jsme soupeři skórovat podruhé. 

Na stav Jacka Wilshera a Wojciecha Szczesného...
Wojciech na tom není špatně. Jak je na tom Jack zatím nevím, snažil se ve hře pokračovat, ale nešlo to. Může to být problém s kotníkem, nevím jak moc vážný. 

 O neproměněných šancích...
Neproměnili jsme několik příležitostí na začátku zápasu, ale nevyužili jsme naše šance ani v druhém poločase, v posledních dvaceti minutách. Na této úrovni musíte být efektivní, což jsme dnes nebyli. Ale v zápase toho bylo i dost pozitivního. Jsme teď velmi zklamaní, ale musíme se vzchopit a napravit to. Naše obranná hra je v současné době dost naivní. 

O incidentu Wilshera s Fellainim...
Neviděl jsem to, protože to bylo na druhé straně hřiště, takže jsem přesně neviděl, co se stalo. Ale celkově to byl férový zápas, fyzicky náročný, ale neviděl jsem žádné zákeřnosti. 

Jak neprohrávat zápasy, ve kterých jeho tým dominuje...
Můžeme to změnit tím, že budeme efektivnější. S tím souvisí sebevědomí a také fakt, že musíme být trpělivější. Držení balónu máme, šance si vytváříme, ale výsledky dobré nemáme. Je těžké to přijmout, ale musíme věřit v to, co děláme. 

Zda měl mít Arsenal penaltu...
Možná ano, možná ne, nevím.

O druhém inkasovaném gólu, zda šlo o špatnou komunikaci mezi hráči...
Bylo to hned po našem rohu a byli jsme příliš neopatrní. Nevím, proč jsme skoro nikoho neměli vzadu, hned se ukázalo, že když jste na vlastní polovině dva na jednoho, budete takovýmito hráči potrestáni. 

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama