Arteta po prohře s Rudými ďábly: Jsem v šoku, nemůžu tomu uvěřit

24.11.2014, 11:32 – Monika Gordíková / arsenal.com

Plný rozpaků byl Mikel Arteta při vysvětlování, jak mohl Arsenal prohrát poté, co podle něj předvedl nejlepší výkon v sezoně.

Arsenal víceméně dirigoval sobotní domácí utkání proti Manchesteru United, ale promarnil celou řadu šancí. Pak si dal Kieran Gibbs vlastní gól a v samém závěru inkasovali Kanonýři z kopačky Waynea Rooneyho. Trefa Oliviera Girouda tak k bodům nevedla. Po závěrečném hvizdu bylo ve tvářích hráčů Gunners viditelné zmatení, nepochopení.

Jedním z nejvíce prohrou zasažených borců byl Mikel Arteta. „Jsem v šoku, že jsme tenhle zápas nevyhráli. Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ řekl Mikel Arteta po utkání s United novinářům. „Myslím, že to byl náš nejlepší zápas v sezoně pokud se jedná o naše nároky na kvalitu útoku, o schopnost získat co nejdříve míč zpět, o konzistenci v průběhu hry, o počet vytvořených šancí.“

Další slova hledal jen těžko. „Nemůžu tomu uvěřit, myslím, že je to ostuda. Nefér vůči hráčům a fanouškům. Je to velice frustrující. Ovládali jsme hru, přehrávali je. Pak musíte přijmout zvýšené riziko k získání hry. Je mi to tak líto kvůli klukům a fanouškům, protože byli úžasní a my jsme si to nezasloužili,“ pokrčil Arteta rameny.

„Když se vám nedaří skórovat při tolika možnostech, nemůžete čekat, že vyhrajete. V jiný den bychom úplně pohodlně vyhráli. Nesmíme zapomenout na to, co se nám povedlo, protože příliš negativ snižuje sebedůvěru. Každý je zklamaný, ale můžeme si z našeho výkonu vzít opravdu hodně pozitiv. Byl jsem hrdý na to, co jsme udělali, ale teď jsem šoku.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama