Zloba na tribunách: Jeden z fanoušků hodil k lavičce United láhev vína

24.11.2014, 13:46 – Monika Gordíková / guardian.co.uk

Příznivci Arsenalu v sobotu ventilovali svůj vztek při zrodu prohry, která znamená nejhorší start do sezony pro tým v celé éře Premier League.

Jeden z fanoušků Arsenalu byl v sobotu zatčen přímo na Emirates Stadium poté, co hodil na lavičku Manchesteru United láhev červeného vína. Jeho emoce vzplály, když hosté vstřelili svou první branku, která vedla k výměně peprných slov mezi náhradníky United a diváky sedícími za nimi. Arsenal poté pachatele identifikoval a slíbil, že bude spolupracovat s městskou policií při dalším vyšetřování. Pokud se vina fanouška potvrdí, zakáže mu vstup na stadion. Víno postříkalo několik členů týmu z Manchesteru. Není jasné, zda United podají oficiální stížnost, jsou nicméně rádi, že záležitost bude vyřešena.

Pocit, že zaměstnanci klubu a náhradníci nejsou na Emirates Stadium při utkáních patřičně chráněni, mají United už několik let. „Je to tam na můj vkus příliš otevřené. Něco takového by na moderním stadionu nemělo být. Potřebujete cínové helmy. Je to slabost v plánování, že nedokážete zajistit ochranu pro příslušníky hostujícího klubu,“ stěžoval si v roce 2008 bývalý manažer United Alex Fergusson.

Sobotní duel byl skutečně negativně vášnivý. Poté, co Wayne Rooney vstřelil v 85. minutě druhý gól Rudých ďáblů, bylo hodně slyšet fanoušky, kteří si přejí odchod Arséna Wengera. Jeden z nich vytáhnul malý transparent velikosti 14 s nápisem „Už toho bylo dost. Wenger ven.“ Jeden ze stewardů k němu bleskově přiskočil, aby mu papír zabavil. Klub tak podle dřívějšího prohlášení činí z bezpečnostních důvodů.

Příznivci Arsenalu nyní kromě špatných výsledků čelí i úzkosti vztahující se k Jacku Wilhreovi. Záložník totiž v průběhu zápasu odkulhal s poraněným kotníkem. I když rentgen neodhalil žádný problém, přesto existuje strach z jistého poškození tkání. To ale není jedinů důvod k obavám. Fotbalový svaz se totiž rozhodl prozkoumat záběry z okamžiku, kdy se Wilshere střetl s Marouane Fellainim. Rozhodčí Mike Dean nechal zákrok bez povšimnutí.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama