Věřím tomu, co dělám, prohlásil před Dortmundem Wenger

25.11.2014, 17:55 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Ještě dvě utkání skupinové fáze Ligy mistrů nás čekají v tomto kalendářním roce. Ani do jednoho však zcela jistě nezasáhne Olivier Giroud. Proč? Dozvíte se v transkriptu úterní tiskové konference, kde se Arséne Wenger vyjadřoval i ke kritice spoluvlastníka klubu Usmanova.

O nepřítomnosti Girouda na soupisce pro Ligu mistrů…
V době kdy se psala soupiska, byl Giroud zraněný a odhady nepočítaly s tím, že by mohl do skupinové fáze Ligy mistrů zasáhnout. Tím pádem jsme na soupisku místo něj připsali Dannyho Welbecka, který k nám zrovna přišel z Manchesteru. Jsme však velmi rádi, že se Giroud uzdravil tak rychle a že je fit.

O utkání s Dortmundem…
Hrajeme doma, chceme zvítězit. Je to pro nás hodně důležitý zápas.

O nedávném vyjádření spoluvlastníka Arsenalu Usmanova...
Působím zde už osmnáct let a pokaždé jsem dokázal přijmout kritiku. Každý má právo na svůj názor. Když už o tom mluvím, dovolte mi říct, že lidé v Arsenalu ctí určité postoje a hodnoty. První hodnotou je soudržnost. Celý klub stojí při sobě jak v dobách úspěchu, tak v čase, kdy se zrovna nedaří. Ta druhá je upřímnost. Když někomu chceme něco sdělit, jdeme přímo jeden za druhým a řekneme to. Nepotřebujeme to vzkazovat prostřednictvím médií.

Na otázku, zda jeho slova bere osobně…
Vůbec ne. Je to názor, který respektuji.

Na otázku, zda to může týmu uškodit…
Nemyslím si. A osobně tomu nepřikládám větší význam. Víme, jak to ve fotbale chodí a jaká v něm platí pravidla. Důležité je to, jak při sobě držíme uvnitř klubu a jak stojíme jeden za druhým. Jedině tak můžeme přesvědčit lidi, kteří nás hodnotí, že svoji práci děláme správně a naplno. Osobně cítím velmi silnou vazbu napříč celým týmem i celým klubem, která nám pomůže učinit tuto sezonu úspěšnou. Klidně se s vámi vsadím.

Na otázku, zda se setkal s Ivanem Gazidisem, aby probrali současnou krizi v Arsenalu…
Jsem ve fotbale už tak dlouho, že ani nevím, co to krize je. Musel bych si to vyhledat ve slovníku. (úsměv)

Na otázku, zda někdy zpochybňuje sebe a své počínání…
Naprosto věřím tomu, co dělám a ještě více věřím svým hráčům, jejich kvalitě a odhodlání. Otázku, zda dělám vše správně a nejlépe jak umím, si pokládám denně.

 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama