Dortmund nedá dnes večer nohu z plynu. Chce utkání využít i ke zlepšení v Bundeslize

26.11.2014, 13:23 – Monika Gordíková / arsenal.com

Boss německé Borussie Dortmund Jürgen Klopp tvrdí, že jeho družina nebere středeční měření sil na Emirates Stadium na lehkou váhu.

Tým Dortmundu je držitelem velké výhody. Před dalším zápasem Ligy mistrů už má jistý postup ze základní skupiny D. Z posledních dvou zápasů skupinové fáze potřebuje jen bod, aby šel do osmifinále z prvního místa. Ani vzhledem k této super pozici ale dnes nehodlá snížit tempo a domácímu Arsenalu ulehčit práci.

Důvodem je nejen fotbalová důstojnost, ale také snaha zlepšit si pozici v německé nejvyšší soutěži, kde černožlutým patří až 16. příčka. „Uvidíme, co uděláme. V naší situaci musíme každý zápas využít pro získání větší stability. Zápas musíme využít pro Bundesligu. Pokud se nám podaří hrát dobře, pomůže nám to v Bundeslize,“ řekl kouč Dortmundu Jürgen Klopp.

Zkušené lodivodovi, jenž je stále častěji spojován s příchodem právě do Arsenalu, se velmi líbil výkon Gunners v utkání proti Manchesteru United, zejména pak v první polovině střetnutí. „Nechceme čekat na to, co bude dělat Arsenal. Viděli jsme utkání proti United. Myslím, že všichni v naší kabině vědí, že byl lepším týmem a odehrál dobrý zápas. Takový je fotbal, ale v prvním poločasu jsem viděl, že když je necháte, aby byli silní, pak jsou silní.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama