Arsène Wenger

Na los osmifinále musíme poslat někoho jiného, reaguje po postupu Arséne Wenger

27.11.2014, 11:20 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal si poradil s Borussií Dotmund a před posledním zápasem ve skupině má jistotu, že postoupí do osmifinále Ligy mistrů. Lodivod „Kanonýrů“ po zápase zhodnotil zlepšený výkon svých svěřenců, hlavně v obraně. Pochvalně se vyjádřil na adresu Sanoga, ale mluvil také o marodce, nebo šancích Arsenalu v dalších fázích milionářské soutěže.

O vynikajícím vstupu do utkání...
Měli jsme do zápasu dobrý start a celkově to byl velmi intenzivní zápas mezi dvěma velice dobrými týmy, museli jsme být soustředění a bojovat o každý míč. Dneska jsme zvládli zkombinovat naši obvykle dobrou hru co se týče držení balónu, s dobrým přechodem z obrany do útoku. Od první do poslední minuty jsme se dokázali skvěle soustředit na bránění a po celý zápas jsme v útoku působili nebezpečně. 

O výhře po dvou prohrách v řadě...
Byli jsme pod větším tlakem. V sobotu jsme hráli dobře, ale asi jsme chtěli až moc útočit. Dnes jsme se víc soustředili i na bránění, hlavně když jsme rychle  vedli 1:0.

O zlepšeném přístupu k obranné činosti...
Mluvili jsme o tom. V těchto zápasech je velký rozdíl, jestli vedete 1:0 nebo naopak o gól prohráváte. Když prohráváte, musíte manko dohnat a někdy se o to snažíte až moc, jako my v neděli, když jsme zápas kontrolovali. Šedesátkrát jsme pronikli do soupeřova vápna, zatímco United do našeho sedmnáctkrát, takže jsme útočili pořád. Když se ale snažíte dohnat ztrátu, riskujete, že budete potrestáni z protiútoku. Dnes jsme byli v jiné pozici. 

O jedenácti postupech do vyřazovací části LM v řadě...
Když budete pracovat ve fotbalovém klubu, zjistíte, že není snadné být konzistentní a mít kontinuitu. Jsem na to velmi hrdý a myslím, že si zde velké uznání zaslouží celý klub. Ale není to vše, chceme víc, nicméně je dobře, že jsme konzistentní. 

Zda to lidé berou jako samozřejmost...
Nevím, už se moc nesnažím přemýšlet, co si lidé myslí. Důležité je, že držíme při sobě. Jak jsem říkal před zápasem, tenhle tým má mimořádně kvalitní přístup a po sobotním zklamání jsme ukázali, že v zápasech táhneme za jeden provaz a jsme plně odhodlaní. Pak už záleží na lidech, jestli si z toho vezmou to pozitivní nebo negativní, a my to musíme respektovat. Důležité je, co děláme uvnitř klubu.

O zraněních...
Zranění jsou problém, protože nás čeká spousta zápasů a v dnešním zápase jsme přišli o dva hráče. Prvním je Mikel Arteta, který má opět problém s lýtkem, a vypadá to dost vážně. Yaya Sanogo si přivodil zranění stehenního svalu. 

O stavu Jacka Wilshera...
Wilshere zítra navštíví specialistu, zítra večer budeme vědět víc.

O možné operaci...
Nevím, jestli bude muset jít na operaci, to rozhodne specialista.

O výkonu Sanoga...
Myslím, že hrál dobře. Rozhodl jsem se dát ho na hrot a zvládal dobře podržet míč a vyhrál mnoho soubojů. Je stále mladý, ale jeho přítomnost na hřišti je znát, je oddaný. Má v sobě přirozenou agresivitu, bojovnost, která je na hrotu velmi důležitá a přínosná.

O šancích vést si dobře i v osmifinále, oproti minulým sezonám...
Za prvé budeme muset poslat někoho jiného na los. Když se podíváte na posledních pět, šest let, dostali jsme týmy, které jsme nechtěli. Jinak se do února musíme zlepšit jako tým, dnešní zápas by nás měl povzbudit. A také musíme doufat, že se nám do té doby uzdraví co nejvíce hráčů. Všechny týmy, co se zatím kvalifikovali, jsou velmi silné. Jsou také tři, čtyři týmy, proti kterým nechce hrát nikdo. 

O přístupu k poslednímu zápasu ve skupině...
To bude také trochu záležet na tom, co se stane v několika dalších zápasech. Samozřejmě se budu snažit zápas vyhrát, protože nikdy nevíte. Pokud Anderlecht porazí Dortmund a my bychom nevyhráli v Istanbulu proti Galatasarayi, řekli byste, že jsme hloupí. Ale je to nepravděpodobné, řekněme že na devadesát procent skončíme druzí a Dortmund skupinu vyhraje. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama