Podolski zase o něco blíž odchodu? Nejsem klaun, řekl novinářům

28.11.2014, 10:10 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Útočník Lukas Podolski znovu rozvířil debatu o svém lednovém odchodu z Arsenalu. Vysedávání na tribuně ho frustruje čím dál tím víc.

Jeho hrací doba je omezená na minimum a on už to zřejmě nehodlá dál snášet. Lukas Podolski na začátku tohoto týdne promluvil o svém angažmá v Arsenalu pro magazín Kicker. „Mám rád Londýn, mám rád klub, ale nelíbí se mi moje situace,“ řekl poté, co proseděl na tribuně šlágr s Manchesterem United.

Devětadvacetiletý hráč se již na začátku listopadu v průběhu srazu německé reprezentace nechal slyšet, že nyní rozhodně není spokojený a plánoval setkání s Arsénem Wengerem. Tehdy držel diplomatický tón, nyní už nikoli. „Nejsem klaun, který může prosedět svůj kontrakt na tribuně,“ dodal v aktuální interview a opět tak dal velký prostor spekulacím o svém odchodu z Emirates Stadium v průběhu lednového přestupového období.

Ostatně sám právě v průběhu srazu před pár týdny změnu klubu připustil a naznačil, že odchod by v případě nabídky zvažoval už v létě. Podolski, jenž má s Arsenalem smlouvu do roku 2016, pro Kicker opět zmínil snahu sejít se s manažerem. Arséne Wenger nedávno nicméně prohlásil, že rodák z polských Gliwic není na prodej.

Podolski v této sezoně zatím zasáhl do devíti zápasů, přičemž pouze v jednom případě odehrál celých 90 minut. K řešení profesní stránky Podolského nutí i reprezentační okolnosti. Kouč Německa Joachim Löw začátkem měsíce útočníkovi řekl, aby zvážil svou budoucnost v Arsenalu, pokud si chce udržet místo v národním týmu.

Löw dal Podolskému možnost zahrát si proti Gibraltaru, který Němci přehráli 4:0. Útočník ale jako kdyby nemohl zajet do fotbalových kolejí. „Radost ze hry mne v Arsenalu opouští. Jsem čistokrevný fotbalista. Chci hrát. Při tom utkání proti Gibraltaru jsem si všiml, že mi něco schází, když nehraji pravidelně,“ uvedl Podolski, jenž dal svou náklonnost k městu i klubu najevo v neděli, kdy umístil na Intagram svou fotografii z návštěvy Hyde Parku, kde byl se svou rodinou. Proti dešti se chránil velkým deštníkem s logem Arsenalu.

Vypadá to, že Podolski nebude jediným hráčem, který chce prodiskutovat svou budoucnost s Arsénem Wengerem. Server aktuálně.cz v tomto týdnu ocitoval trenéra českého národního týmu Pavla Vrbu, podle něhož se s francouzským manažerem plánuje sejít i Tomáš Rosický.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama