„Pravidlo o brance na půdě soupeře? Přežitek", ohlíží se Wenger

19.03.2015, 14:55 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

V sobotu čeká svěřence Arséna Wengera nelehké utkání na půdě Newcastlu. Ten nedávno přišel o manažera a za prozatimního lodivoda byl zvolen John Carver. Co si o něm myslí francouzský stratég? A jak vnímá boj o titul? To vše ve čtvrteční tiskové konferenci. Plus ohlédnutí za osmifinále Ligy mistrů.

O vypadnutí z Ligy mistrů kvůli méně vstřeleným brankám na půdě soupeře…
Opět vypadly dva týmy jen kvůli tomuto pravidlu. Podle mě je to pravidlo už trochu přežitkem a dlouho se prosazuji za to, aby se změnilo. Vždyť vzniklo v šedesátých letech minulého století. Tehdy mělo přimět útočit i venku hrající týmy. Od té doby však fotbal ušel dlouhou cestu a dnes zápasy vypadají zcela jinak než tenkrát. Důležitost vstřelené branky na půdě soupeře je dnes neadekvátně vysoká. Kompromisem by bylo brát v potaz tyto branky až po třicetiminutovém prodloužení, tak jako tomu je v anglickém ligovém poháru.

O absenci anglických celků ve čtvrtfinále Ligy mistrů…
Nemyslím si, že bychom z toho měli dělat nějaké závěry. Ve vyřazovací fázi už je to hodně o efektivitě a také i o štěstí. Kromě Barcelony nikdo anglický celek nepřehrál. Chelsea i Arsenal byli od postupu velmi blízko. My si z toho chceme vzít ponaučení. Jsme silnější, než jsme byli před pár měsíci. Pozitivní týmový duch ani kvalita nám nechybí. Je třeba se poučit z prvního zápasu s Monakem a zamezit tomu, aby se podobné výpadky opakovaly. Z posledních 15 utkání jsme 13 vyhráli. To je jasným důkazem našeho zlepšení a také projevem kvality mého týmu.

O bojích o titul Premier League…
Momentálně na Chelsea ztrácíme hodně bodů. Každý týden ale budeme mít příležitost se jim o kousek přiblížit. Musíme tedy vítězit a doufat, že Chelsea něco ztratí. Na nás však záleží pouze ta první část – musíme se tedy soustředit na své výkony a nehledět po ostatních. Nicméně, myslím, že Chelsea má stále pohodlný náskok a nemá důvod se znepokojovat. Navíc mají zápas k dobru, takže rozdíl je aktuálně opravdu velký. Na druhém místě je to velmi vyrovnané. Hned za Manchesterem City jsme my, a hned za námi je Manchester United a Liverpool. Ani Tottenham a Southampton nejsou ještě zcela ze hry. Pro nás bude důležité udržet si konzistenci do konce sezony. Teď se soustředíme na nejbližší zápas s Newcastlem, úterý nás stálo hodně sil.

O situacích, kdy hráči jednoho týmu obklopí rozhodčího a dožadují se trestu pro soupeře…
Je třeba rozhodčí respektovat a ulehčovat jim práci jak to jen jde. Nemají to vůbec lehké, každé jejich rozhodnutí je odměněno dávkou kritiky. A ne, že bych k tomu nepřispíval… V tomto ohledu vidím prostor pro zlepšení, jak mého týmu, tak i mé osobní.

O posílení týmu…
Teď není přestupové období. Devadesát pět procent hráčů, které mám k dispozici, zde budou i další sezonu. Důležitý je pro mě tedy výkon těchto hráčů a to, jaký posun udělají a jaké výkony budou předvádět do konce sezony. Čeká nás semifinále FA Cupu a bojujeme o umístění v lize. Je tedy důležité soustředit svoji pozornost na tyto záležitosti.

O prozatímním manažerovi Newcastlu Johnu Carverovi…
Já to neberu jako prozatimní. Práce manažera dnes už nemá hranice trvání. V Anglii jeden manažer u týmu stráví v průměru dvanáct měsíců, takže nelze zcela odhadnout, kdo z nás bude tím dalším. John Carver má nepochybně kvality na to, aby Newcastle úspěšně vedl.

O dobré bilanci s Newcastlem…
Vždy se jedná o obtížná utkání s těsným výsledkem. Newcastle není ohrožen sestupem a nemusí se ohlížet za sebe. V domácích zápasech jim jako dvanáctý hráč pomáhají diváci, kteří dokážou vytvořit úžasnou atmosféru.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama