Mám kolem sebe skvělé hráče, libuje si Giroud. Ramsey zmiňuje „monacká“ pozitiva

22.03.2015, 14:12 – Monika Gordíková / arsenal.com

Olivier Giroud po své včerejší one man show vychvaluje spoluhráče. Ramsey se těší na repre pauzu.

Nehraje se tam vůbec jednoduše, ale Arsenal to zvládl a ukořistil tři body. Svěřenci Arséna Wengera vyhráli na hřišti Newcastlu 2:1. O obě trefy Gunners se postaral Olivier Giroud, jenž tak pokračuje ve fantastické střelecké formě.

Zejména proti včerejšímu soupeři se mu až nezvykle daří. V posledních šesti zápasech s Newcastlem se trefil už osmkrát. Duel ale pro něj prý nepředstavoval nic speciálního. „Nejsem pověrčivý. Začal jsem zápas jako obvykle. Mám to štěstí, že mám kolem sebe skvělé hráče, kteří mě velice dobře znají. Já se snažím rozvlnit síť. To je všechno, co chci,“ řekl Giroud.

Na listinu střelců se zapsal dvakrát v prvním poločasu v rozmezí čtyř minut. „Při prvním gólu jsem měl trochu štěstí, ale očekával jsem Dannyho zasáhnutí balonu. Co se týká druhé branky, Santi dobře věděl, kam umístit balon a já jsem se snažil vyhrát svůj souboj,“ uvedl osmadvacetiletý Francouz.

„Je to dobré pro tým, protože jsme fakt v laufu, i když jsme byli hodně zklamaní z Ligy mistrů. Chceme skončit sezonu silní. Skončit v nejlepší pozici tím, že vyhrajeme každý zápas,“ pokračoval Giroud. „V lize nám zbývá ještě osm utkání. Musíme se na ně soustředit a jít krok za krokem a pak se uvidí. Nejdříve musíme vyhrát každý zápas a až pak musíme zjistit, jestli City nebo Chelsea při nějakém kroku klopýtli. Člověk nikdy neví. Ve fotbale musíte věřit, a to je důvod, proč chceme všechny zápasy vyhrát.“

Sobotní výhra byla pro Arsenal čtrnáctou v letošním roce. Spokojený s tvrdě vybojovanými třemi body byl Aaron Ramsey. „Byl to těžký zápas. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí a pár z nich proměnili. Ve druhé půli jsme možná trochu ubrali plyn a oni zápas dost ztížili. Na konci jsme to udělali dobře k zajištění vítězství,“ řekl Ramsey.

Ve svém pozápasovém komentáři se vrátil k úternímu vypadnutí z Champions League. „Monako bylo obrovským zklamáním, ale my jsme si z toho vzali to pozitivní. Vyhráli jsme u nich 2:0, což ne každý dokáže. Doma příliš neinkasují. Z tohoto utkání jsme si vzali hodně,“ nechal se slyšet záložník, jenž nebyl za svůj včerejší výkon zrovna chválen.

„Jsme ve formě a chtěli jsme to udržet i dál. Odjeli jsme se třemi body a můžeme si odškrtnout další zápas,“ podotkl velšský středopolař, jenž se nyní, stejně jako drtivá většina jeho spoluhráčů, připojí k národnímu týmu. „Těšíme se na setkání v našich reprezentacích. A na trochu oddychu od klubového fotbalu,“ uzavřel Aaron Ramsey.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama