Reprezentační doporučení. Hodgson řekl Wengerovi, aby podepsal Welbecka

22.03.2015, 15:50 – Monika Gordíková / telegraph.co.uk

Za přestup, který se loni v létě dopekl v poslední možný den, se hodně přimlouval manažer anglického národního týmu Roy Hodgson.

Roy Hodgson tvrdí, že řekl Arsénu Wengerovi, aby přivedl Dannyho Welbecka z Manchesteru United. Anglický manažer se domnívá, že jeho víra ve čtyřiadvacetiletého útočníka je nyní naplno obhájena úspěchy tohoto přestupu.

„Mluvím s ním velice často,“ řekl Hodgson o Wengerovi. „Mluvili jsme spolu samozřejmě i před příchodem Dannyho a já jsem ho vychvaloval. Takže jsem rád, že Arsene může vidět, že moje mínění nebylo špatné a že tohle rozhodnutí sdílí. Anglie má Dannyho moc ráda. Vždy v něj věříme,“ řekl Hodgson.

Kouč anglické reprezentace uvedl, že Welbeck se v dobách svého angažmá u Rudých ďáblů dostal do stejné kategorie jako mladí hráči Ross Barkley a Luke Shaw, které měl ve svém družstvu, i když pravidelně nenastupovali za své kluby. „Mnohokrát jsem ho povolal, i když zrovna za Manchester nehrál. Někdy dokonce nebyl ani na lavičce, a přesto jsme si ho vybrali, protože jsme věděli, že má požadované kvality.“

„A to, co nyní skutečně potřebuje, je víra jeho manažera, kterou zřejmě od Arsena dostal. Nastupovat ve více zápasech. A pak, myslím, uvidíme od něj víc a víc výkonů, které jsme měli to štěstí vidět s Anglií,“ pokračoval Hodgson.

„Pokud to porovnáte s Manchesterem, odehrál už spoustu zápasů. Nestalo se mnohokrát, že bych byl zklamaný jeho touhou nebo nasazením. Ale samozřejmě by bylo skvělé, kdyby byl první volbou Arsenalu a hrál za něj každý týden. To by byl pro něj bonus. Ale musíme být realističtí.“

Danny Welbeck je jedním z útočníků v Hodgsonově nominovaném výběru na nadcházející kvalifikační duel s Litvou (kvalifikace o ME, hraje se v pátek ve Wembley) a přátelské utkání s Itálií (hraje se příští úterý v Turíně).

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama