Jsme silnější a silnější, říká Wenger a tuší, že Giroud může být ještě lepší

23.03.2015, 15:04 – Monika Gordíková / arsenal.com

Arséne Wenger říká, že Arsenal je mnohem silnějším týmem, než jak tomu bylo na začátku sezony.

Začátek tohoto ročníku nebyl pro Gunners rozhodně ideální. Tým se potýkal s řadou zranění i nepříznivými výsledky. S příchodem nového roku se ale situace otočila. Zdravotní trable se sice kádru drží dál, ale z pohledu výsledků je to jako nebe a dudy. Arsenal od ledna vyhrál čtrnáct ze šestnácti zápasů.

Reprezentační pauzu prožije tým na třetím místě tabulky Premier League poté, co v sobotu zvítězil na půdě Newcastlu. Není divu, že manažer Arsène Wenger nešetřil chválou. „Jsem spokojený s týmových duchem a duševní kvalitou hráčů. Jsou to vynikající kluci a je radost vidět, jak to šlape,“ řekl Wenger klubovým stránkám.

„Byl jsem velmi spokojen s jakousi pružností, protože to ukazuje kvality, jaké jsou moc důležité, jako je soudržnost, odmítání vzdát se,“ doplnil Wenger s tím, že jeho družina je stále silnější. „Jsme silnější tým, než jakým jsme byli v září. Je to zásluha celého klubu, kompletního personálu. Doufejme, že do konce sezony může být ještě silnější.“

Wenger má také obrovskou radost z aktuální formy Oliviera Girouda. Je ale přesvědčen, že francouzský útočník může být ještě lepší. „Stále je tu prostor pro zlepšení,“ podotkl Wenger s tím, že Giroudovy kvality od jeho příchodu do Arsenalu v roce 2012 hodně stouply. „Těží ze skutečnosti, že v několika zápasech nenastoupil. Zlepšila se také jeho technická stránka hry. Technicky je na tom mnohem lépe, a to je důvod, proč skóruje.“

„Jeho dotek s míčem, jeho zakončení. Všechno zlepšil. Myslím, že je tu jedním z nejlepších útočníků. Je to také bojovník. A především týmový hráč. Bojuje pro tým,“ uzavřel Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama