Být útočníkem by nefungovalo, tak jsem hřištěm postupně couval, říká Gabriel

28.03.2015, 13:30 – Monika Gordíková / arsenal.com

Brazilský stoper prozradil, že vždycky inklinoval k postu obránce. V klubu i v Londýně už se cítí jako doma a dál piluje angličtinu.

Gabriel přišel do Arsenalu v lednu ze španělského Villarrealu. Od té doby stihl mnohé. Po několika solidních vystoupeních v dresu Gunners se minulý týden dokonce poprvé dočkal povolání do brazilského národního týmu. Při výhře Kanárků nad Francií se sice na hřiště nedostal. Debut si ale může odbýt už v neděli, kdy Brazílie vyzve Chile, a to přímo na Emirates Stadium.

Čtyřiadvacetiletý Gabriel tak má důvody ke spokojenosti. K pohodě přispívá i fakt, že v britské metropoli si už nepřipadá jako návštěvník. „Mým největším problémem je pořád řeč, ale pokud jde o zvykání si tady, už jsem se úplně přizpůsobil. Spoluhráči jsou skvělí a přátelští. Je to rodinný klub. Každý, kdo tu pracuje, je velmi pozorný. Je vám vždy k dispozici,“ pochvaluje si Gabriel.

Jeho největším poháněcím motorem je rodina. Ta si na Londýn zvykla okamžitě, což Gabriela hodně pozitivně nakoplo. „Jsem velmi šťastný a stejně tak moje rodina – moje manželka a můj syn. Pokud oni dva jsou v pohodě, jsem ještě šťastnější, a to mi dává víc síly a větší chuť do práce.“

Gabriel pro oficiální stránky klubu dále řekl, že chtěl vždycky bránit. Jen na velice krátkou dobu si vyzkoušel roli pravého záložníka. „Když jsme byli malí, vždycky jsme chtěli být útočníci. Pak jsem si ale uvědomil, že to by nefungovalo. A tak jsem začal hřištěm postupně couvat dozadu a dozadu. Jediný post, který jsem nezkoušel, byl brankář. Zastavil jsem se na stoperu.“

Najednou zcela opustil myšlenku, že krásné je góly dávat. Uvědomil si, že stejný pocit může mít, když jim bude zbraňovat. „Tak jsem začal hrát v obraně a začalo se mi dařit. Užíval jsem si to. Řekl jsem si: To je ono! Už to neopustím. Chtěl jsem bránit, bojoval, nenechat soupeře skórovat,“ doplnil Gabriel.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama