Wenger před Chelsea: Potkají se dva nejlepší hráči sezony

24.04.2015, 10:14 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

V nedělním derby bude mít Arséne Wenger možnost ukončit velmi nelichotivou sérii. A sice ukončit sérii dvanácti nevyhraných zápasů proti Mourinhovi. Jak tuto výzvu vnímá samotný Francouz? A jakou taktiku zvolit proti skvělému Hazardovi? Čtěte dále...

O nelichotivé bilanci proti Mourinhovi, kdy Arsene nedokázal ve 12 vzájemných soubojích Portugalce ani jednou porazit…
Několikrát jsme byli blízko k výhře. Ale to je teď historií. Fotbal je o tom podat dobrý výkon v den zápasu, což je pro nás aktuálně neděle, takže chceme svoji pozornost upírat k tomuto třináctému utkání. Nacházíme se ve skvělé formě a budeme mít výhodu domácího prostředí.

O důležitosti utkání…
V posledních týdnech jsme zvládli několik těžkých utkání. Po dlouhé době jsme třeba vyhráli na půdě Manchesteru City. Teď nás čeká další výzva, kterou chceme překonat – porazit v neděli Chelsea. Výhra v tomto utkání je pro nás teď nejvyšší prioritou, na kterou se soustředí celý klub a které podřizujeme veškeré přípravy.

O herním stylu soupeře…
Musíme maximálně eliminovat jejich protiútoky a minimalizovat počet standardních situací. Tyto dvě situace jsou v kombinaci s důslednou obranou největšími zbraněmi Chelsea. Ta v průběhu sezony prohrála nejméně zápasů ze všech a vykazuje tak největší konzistenci.

O porovnání Alexise s Hazardem…
Oba prožívají skvělou sezonu a jsou velmi důležitými články pro své týmy. Rozdíl je v tom, že Hazard nepůsobí v Premier League první sezonu. Myslím, že tito dva se poperou o hráče sezony, a když ne letos, tak příští rok.

O taktice s ohledem na Hazardův um…
Hraje skvěle, o tom není pochyb. Od svého příchodu do Anglie značně vyzrál. Zlepšil se v zakončení i v servírování šancí pro své spoluhráče. Na hřišti je velmi silnou osobností, která dokáže rozhodovat vyrovnaná utkání. Jedním z aspektů nedělního utkání tedy bude udržet jej a jeho kvality na uzdě.

O tom, jak rychle se dokázali na anglickou ligu adaptovat tři posily jihoamerického původu (Ospina, Alexis, Gabriel, pozn. redakce)…
Většina jihoameričanů se dokáže v Premier League rychle adaptovat. Většina z nich také před příchodem do Anglie hraje nějakou dobu v jiné evropské zemi, což jim adaptaci na ostrovní fotbal značně urychlí.

O svém vztahu s Mourinhem…
Nevím, co vám k tomu říct. Důležitý je samotný zápas. Anglie musí vědět, že duel Chelsea s Arsenalem je vždy obrovská událost, která je o výkonech na hřišti, nikoliv o vztazích mezi manažery.

O Fabregasově návratu na Emirates…
Co mě doteď mrzí je, že od nás odešel. Tento klub, a konkrétně i moje osoba, měla na Cescův osud obrovský vliv. Přeji si, aby fanoušci chovali respekt ke každému hráči, včetně Cesca, který si jej také zaslouží.

O Vieirovi, jako o možném manažerovi Manchesteru City…
Podobně, jako další hráči po skončení kariéry, i on má kvality na to, aby byl kompetentní manažer. Ale hovoříme-li o kompetenci, pak je Manuel Pellegrini nejkompetentnější člověk s obrovskou manažerskou kvalitou. Proto tohle téma nyní opravdu řešit nehodlám.

Na otázku, zda má Arsenal šanci šanci přiblížit se svými výsledky opět k top týmům…
Samozřejmě. Na Manchesteru City sledujeme, jak nestabilní může pozice šampiona být. Nikdo nevydrží na vrcholu navždy. A proto je fotbal také tak oblíbený – nelze v něm nic předvídat, každý zápas je jiný, každá sezona je jiná. Takže i když skončíte jednu sezonu první, další sezonu můžete klidně být třeba až čtvrtí, pátí.

O desetibodovém rozdílu mezi první Chelsea a druhým Arsenalem…
Žijeme ve světě, kde se realita odvíjí od bodového zisku. Někdy je ale potřeba sledovat situací i z jiné perspektivy. Když bojujete o titul a daří se vám, získáváte náhle body v utkáních, ve kterých byste za jiných okolností na body nedosáhli. Celý tým se soustředí na svůj sen a víra a odhodlání jsou tak silnými motory, že někdy výrazně pomohou k zisku bodů. Propastný rozdíl mezi Arsenalem a Chelsea není moc vypovídající. Na druhou stranu, Chelsea těch deset bodů navíc nikdo jen tak nedal, také o ně museli tvrdě bojovat.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama